Miłość dla Mamy na Dzień Dziecka

Zbliża się Dzień Dziecka, a z nim szaleństwo obdarowywania milusińskich i wymyślania dla nich najróżniejszych atrakcji, które za zadanie mają „przebić” te z poprzedniego roku. W dobie komputerów, smartfonów, escape roomów i sal zabaw, mamy w czym wybierać. Ale o czym najbardziej marzą dzieci nie tylko w tym dniu? Zapewne zachwycą się każdym z gadżetów i każdą z zabaw, ale tak naprawdę chcą dorastać w pełnej, szczęśliwej rodzinie. Takiej, gdzie rodzice darzą się szacunkiem, wspólnie troszczą się o dziecko, kochają go i siebie, a trudy wychowania rozkładają sprawiedliwie. Marzeniem każdego dzieciaka jest szczęśliwy, ciepły dom z uśmiechniętymi mamą i tatą. Czy możemy spełnić ich pragnienie? Portal matrymonialny MyDwoje.pl postanowił przyjrzeć się sytuacji tych, którzy za cel stawiają sobie spełnienie marzeń swoich i dzieci.

Samotne rodzicielstwo wczoraj i dziś

Niestety, nie każde dziecko może wychowywać się pełnej rodzinie. Z różnych powodów niektóre są pod opieką jednego z rodziców – najczęściej matki. Czy takim rodzinom chętnie przyczepiamy tzw. „łatki”? Jeszcze niedawno samotne mamy nie były postrzegane jako te, które mogą czerpać z życia pełnymi garściami. Widziano w nich raczej osoby, którym się nie udało, które są niezdatne do życia we dwoje lub po prostu nie umieją dbać o związek. Odbieraliśmy im prawo do zmiany tego stanu rzeczy. Same kobiety obawiały się zbyt szybkiej i nieprzemyślanej oceny „z góry”, czuły się zażenowane w chwili, kiedy ich „tajemnica„ wychodziła na jaw – zwłaszcza, gdy dotyczyło to nowo poznanego kandydata na partnera. Dzieci wychowujące się w niepełnych rodzinach również często padały obiektem szyderstw i stygmatyzacji. Jeszcze w latach 2007-2012 w serwisie matrymonialnym MyDwoje.pl jedynie 62% mężczyzn uznawało, że mogłoby zaakceptować partnerkę z dzieckiem. Dla prawie 40% singli dziecko z poprzedniego związku było wystarczającą przeszkodą, by nie podejmować nawet próby poznania samotnej matki, samotnego ojca. Na przestrzeni ostatnich lat dane te uległy zmianie. W kierunku mam singielek spoglądamy coraz bardziej przychylnie.

Samotna mama w naszych oczach

Okazuje się, że rola matki jest coraz bardziej rozumiana, niezależnie od tego czy towarzyszy jej ojciec, czy mierzy się z rzeczywistością w pojedynkę. Jednak to właśnie te samotne, są obarczone obowiązkami w dużo większej mierze i muszą – bo nie mają wyboru – sprostać im samodzielnie są wreszcie doceniane. Wychowywanie dziecka, opieka nad domem oraz praca zawodowa i utrzymywanie całej rodziny to nie lada wyzwanie dla jednaj osoby. Dla 43% zapytanych kobiet i 38% mężczyzn samotna mama jest to kobieta szczególnie zaradna, potrafiąca pogodzić wszelkie obowiązki. Polacy uważają jednak, że w takiej sytuacji, mimo wszystko, należy się im pomoc i przywileje. Ponad 30% kobiet i 26% mężczyzn chętnie ustąpi im miejsca w środkach publicznego transportu lub zawiezie w nagłym przypadku do lekarza, ale uważa również, że to w szczególności państwo powinno zająć się kobietami samotnie wychowującymi dzieci. Aż 11% pań i tylko 2% panów docenia mamy singielki jako świetne pracownice i organizatorki. Czyżby mężczyźni obawiali się zbyt wielu zwolnień z tytułu opieki nad dziećmi? Jednak to, co ważne, to fakt, że tylko kilka procent respondentów ma zdecydowanie negatywną opinię: 4% postrzega taką kobietę jako samotnicę, kobietę dysfunkcyjną, niepotrafiącą „utrzymać partnera przy sobie”, a według 3% to kobieta przegrana, której życie się nie udało.

 Samotni rodzice w poszukiwaniu miłości

Obecnie samotni rodzice chętnie poszukują miłości poprzez serwisy online. 62% kobiet i 36% samotnych rodziców mówi, że aktywnie uczestniczy w wychowaniu dziecka z poprzedniego związku. W latach 2016-2018 zdecydowanie otworzyliśmy się na osoby „z bagażem doświadczeń” i budując obraz idealnego partnera nie wykluczamy dodatku do udanego związku w postaci jej/jego dziecka. Zobacz co nowego na rynku matrymonialnym singli. Badanie przeprowadzone w tym czasie podaje dane, że aż 68% mężczyzn i 77% kobiet nie ma nic przeciwko relacji z osobą będącą rodzicem oraz, że z chęcią wejdzie zaangażuje się w życie i opiekę nad maluchem lub nastolatkiem i postara się zapewnić mu bezpieczny dom, a także nowy szczęśliwy układ w patchworkowej rodzinie.

Patchwork jest to!

Jak spełnić marzenia dziecka? Okazuje się to dość proste. Dziecko pragnie widzieć uśmiechniętą szczerze mamę i kogoś, dzięki komu mama śmieje się i chętnie tworzy piękne wspólne wspomnienia. Dlatego, jeśli  masz opory przed szukaniem nowej miłości i nowej kochającej choć przyszywanej mamy lub przybranego taty dla Twojej pociechy, pozbądź się ich. A jeśli nie masz czasu na wieczne poszukiwanie pasującego kandydata/ kandydatki, wybierz sprawdzone biuro matrymonialne online, które pomoże Ci dokonać selekcji potencjalnych partnerów, podsunie tych, którzy zaakceptują Twoją pociechę bez trudu, z którymi najlepiej będziesz się rozumieć i sprawi, że poszukiwania będą przyjemne i konkretne. A może poznasz samotnego ojca, z którym stworzycie świetny dom dla Twoich i jego – WASZYCH dzieci?

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.