6 mitów dietetycznych. Też w nie wierzysz?

Przeszukując internet można znaleźć tysiące porad na temat tego jak schudnąć. Jest wśród nich wiele mitów dietetycznych, które zna każdy z nas, jednak w rzeczywistości nie mają one żadnego pokrycia w rzeczywistości. Ba, niektóre mogą Ci nawet zaszkodzić. Oto 6 najpopularniejszych mitów dietetycznych:

Mit dietetyczny #1 – Żeby schudnąć muszę zjadać mniej kalorii!

Otóż nie! Profesjonalne diety są rozpisywane przez wykwalifikowanych dietetyków indywidualnie dla każdej osoby. To, że Twoja koleżanka schudła na diecie 1200 kalorii, to nie znaczy, że taka sama dieta będzie odpowiednia dla Ciebie. Diety powinny być dobierane pod kątem naszej aktywności fizycznej, stylu życia, preferencji pokarmowych czy aspektów zdrowotnych. Każda dieta powinna być dedykowana dla jednej tylko osoby i użyczając ją znajomym, możesz im zaszkodzić

Mit dietetyczny #2 – Ostatni posiłek muszę zjeść najpóźniej o godzinie 18.

Godziny posiłków powinny być dostosowane do Twojego stylu życia i planu dnia codziennego. Organizm potrzebuje do 3 godzin na strawienie i przyswojenie wszystkich składników pokarmu. Dlatego jeśli kładziesz się spać o północy to nie musisz głodować przez 6 godzin.

Mit dietetyczny #3 – Wystarczy, że przestanę jeść ziemniaki i od razu schudnę.

Jeśli chodzi o ziemniaki smażone na głębokim tłuszczu to pełna zgoda. Frytek jak najbardziej unikamy będąc na diecie. Jednak gotowane ziemniaki możemy jeść dużo częściej. Ziemniaki nie zawierają wiele kalorii, są źródłem witamin, błonnika i białka, a zawarte w nich węglowodany są lekkostrawne

Mit dietetyczny #4 – Będę jeść 3 małe posiłki dziennie i schudnę raz, dwa!

Błąd tak samo duży jak popularny. W trakcie diety należy jeść regularne, wartościowe posiłki. W przeciwnym razie po pewnym czasie Twój organizm przestanie tracić tkankę tłuszczową z obawy przed zbyt wysokimi stratami. Początkowo owszem możesz stracić trochę kilogramów,  ale później może dojść do spalania tkanki mięśniowej a tłuszczyk się utrzyma, ponieważ to z niego organizm czerpie składniki odżywcze.

Mit dietetyczny #5 – Nie muszę iść do dietetyka. Odchudzanie jest proste, dam radę sama.

Dietetyk to nie tylko osoba, która każe Ci jeść mniej tłustych rzeczy, a więcej warzyw. To specjalista posiadający wiedzę z zakresu zdrowia, technologii żywienia, farmacji, układów odpornościowych człowieka, alergii, chorób przewlekłych i wielu innych. W większości krajów dietetyk jest zawodem uregulowanym prawnie i zaliczającym się do zawodów medycznych. To także osoba, która jest Twoim wsparciem, gdy motywacja zacznie spadać. Żadna gotowa dieta nigdy nie będzie tak skuteczna i zdrowa jak spersonalizowana dieta przygotowana przez wykwalifikowanego dietetyka. Nie wiesz gdzie znaleźć odpowiedniego dietetyka dla siebie? Zajrzyj na portal dietetyk.pl – największy portal zrzeszający dietetyków w Polsce, umożliwiający umawianie wizyt online.

Mit dietetyczny #6 – Dietetyk zmusi mnie do jedzenia niedobrych rzeczy

Na pewno nie. Na pierwszej konsultacji dietetycznej zawsze powinnaś powiedzieć co Ci nie smakuje i czego nie chcesz jeść. Dobry dietetyk ustali indywidualny plan żywieniowy z uwzględnieniem wszystkich Twoich preferencji smakowych. Na diecie będziesz jeść zdrowo i smacznie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.