Ampułki do mezoterapii bezigłowej – czyli jak kompleksowo odżywić skórę

Mezoterapia bezigłowa to jeden z zabiegów, który znaleźć można w ofercie niejednego gabinetu kosmetycznego. Do jego przeprowadzenia używa się nie tylko specjalnego urządzenia, ale również kosmetyków. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na ich temat.

 

Czym są ampułki do mezoterapii bezigłowej?

 

Ampułki można nazwać intensywnie odżywczym koktajlem witaminowym, który przeznaczony jest tak do zabiegu mezoterapii bezigłowej jak i elektroporacji, czy ultradźwięków. Dzięki strukturze niskocząsteczkowej pojawiającej się podczas zabiegu następują maksymalne wchłanianie składników aktywnych zawartych w ampułce. Tego rodzaju zabieg i kosmetyki przeznaczone są przede wszystkim dla osób borykających się ze skórą ewidentnie potrzebująca odżywienia, odwodnioną, pozbawioną blasku, czy też zwiotczałą. Sprawdzą się one również w zastosowaniu pielęgnacyjnym po zabiegu intensywnego złuszczania. Bowiem wówczas skóra musi odbudować swoją naturalną barierę ochronną, a do tego celu potrzebuje witamin i minerałów. Można przyjąć, że tego rodzaju kosmetyk powinien być stosowany początkowo co dwa tygodnie, a następnie raz w miesiącu.

 

Ampułki do mezoterapii bezigłowej – o jakim składzie?

 

Ampułki przeznaczone do zabiegu mezoterapii bezigłowej będą miały różne składy. Oczywiście jest to spowodowane tym, że muszą się one dostosowywać do rodzaju posiadanych przez klientkę/klienta problemów skórnych. Jednak można tu wymienić kilka składników, które bardzo pozytywnie wpływają na kondycję cery i często odnaleźć je można w składach produktów takich jak ampułki do mezoterapii bezigłowej. Do nich należy między innymi kwas hialuronowy, który jest w głównej mierze odpowiedzialny za zatrzymywanie wilgoci w organizmie. Kolejnym będzie koenzym Q10, który przeciwdziała destrukcyjnemu dla skóry oddziaływaniu wolnych rodników. Produkty takie jak te znajdujące się w ofercie http://phyris.mensabeauty.pl/produkty zawierają również witaminy A, C, F, B1, B3, B6,  a także K. Znaleźć tam można także minerały: krzem, kolagen, Co więcej w ich skład wchodzą prolina i cysteina, czyli aminokwasy siarkowe, które są zaczątkiem włókien kolagenu jak i elastyny. Te ostatnie są niezwykle istotne, ponieważ wpływają na spójność włókien skóry. Przydatny będzie również SOD, czyli enzym antyoksydacyjny produkowany przez organizm do ok 35 roku życia. Jego działaniem jest ochrona skóry przed szkodliwymi promieniami UVA. Jak widać w składzie ampułek do mezoterapii bezigłowej mają znajdować się jedynie substancje aktywne. Nie powinno w nich być tzw wypełniaczy.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.