Bądź prawdziwym mężczyzną, czyli jakim? Jakich mężczyzn poszukują kobiety?

Czy istnieje mężczyzna idealny? Podobno kobiecym wymaganiom nie sposób sprostać – zwłaszcza gdy mowa o jej preferencjach w kwestii wybranka. Zapewne dla każdej kobiety ideał mężczyzny przedstawia się nieco inaczej, ale można uznać, że pewne cechy przez pewne grupy kobiet są bardziej pożądane niż inne. Czy możemy zatem pokusić się o zestawienie cech pana, do którego chcą mówić moj darling? Pamiętajmy o słowach piosenki Hanny Banaszak: Ja dla Pana czasu nie mam, skąd bym miała brać ten czas? Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl zapytało swoje Użytkowniczki, jaki mężczyzna byłby dla nich najbardziej odpowiedni. Czy kobiety są w tym temacie zgodne? W jaki sposób panowie mogą zmiękczyć niewieście serca?

 

Katalog męskich cech pożądanych

Singielki wybrały bez problemu typ mężczyzn, z którymi chcą się umawiać i pogłębiać relacje. Bardzo ważne jest dla nich to, by wskazane zestawy cech były widoczne już na początku znajomości. Okazuje się, że panie, które zostały poproszone o wybór były jednomyślne. Myśląc o poważnym związku z mężczyzną chcą wiedzieć, że jest on opiekuńczy, pomocny i zaradny. Jest to dla nich świetna inwestycja na przyszłość, kiedy skończą się romantyczne uniesienia – tak typowe dla okresu rodzącego się uczucia – i przyjdzie proza codziennego życia. Kobiety, myśląc o związku z mężczyzną, szybko wyobrażają sobie go jako męża i ojca wspólnych dzieci i weryfikują to wyobrażenie ze swoim wymarzonym ideałem. Pamiętajmy, że kobiety są świetnymi obserwatorkami i często spostrzegają więcej niż partner chce pokazać. Warunek jest jeden, nie mogą być zaślepione miłości lecz podchodzić do relacji z odrobiną zdrowego rozsądku. W związku z tym panie chętnie obserwują wybranka „na jego terenie”, wśród jego przyjaciół i rodziny, w jego mieszkaniu, gdyż właśnie tam szybciej pojawią się okazje do naturalnych reakcji. Dużo więcej niż połowa zapytanych, bo aż 65% pań oczekuje, że właśnie te wyżej wymienione cechy partnera będą dla nich gwarantem udanego pożycia małżeńskiego i rodzinnego. Co czwarta z pań wie, że to mężczyzna ma być tą stroną aktywną. Szuka więc pewnego siebie faceta czynu. Kobieta jest wówczas pewna, że będzie on potrafił poprowadzić swoich bliskich nie tylko w czasie spokoju i dobrobytu ale również w czasie, gdy męskie wsparcie jest najbardziej potrzebne: kiedy pojawiają się problemy i trudności finansowe lub zdrowotne do rozwiązania.

 

Tym panom mówimy: nie!

Okazuje się, że kobiety są bardzo pewne swoich preferencji. Wiedzą również jakich mężczyzn się wystrzegać. Czy słyszałaś kiedykolwiek od swojej przyjaciółki, cioci czy sąsiadki zdanie typu „marzę, by ojcem moich dzieci był wieczny chłopiec” albo „wierzę, że w trudnych sytuacjach mogę liczyć na nieśmiałego, niewinnego mężczyznę” czy też „wiem, że zawsze mogę ufać uwodzącemu drapieżcy”? Raczej nie, prawda?… Również singielki z MyDwoje podzielają ten pogląd i chętnie wskazują, że nie są zainteresowane tymi typami panów. Mężczyźni liczący na to, że kobieta przymknie oczy na całą grupę cech ze względu na ich niesamowity seksapil są w błędzie. Tylko niecałe 3% zapytanych skusi się na poważny związek kierując się tą cechą. 3% pań chce mieć u boku kogoś, kto jest nieprzewidywalny i zaskakujący. Wieczny „Piotruś Pan”, choć uroczy i zabawny nie spotka się z akceptacją więcej niż 2% singielek. O mężczyźnie do przesady subtelnym i skrajnie nieśmiałym marzy mniej niż 1% pań, podobnie jak – co niektórych może zaskoczy – o typie macho. Mężczyzna niekonwencjonalny buntujący się przeciwko normom, uważający się za wyzwolonego znajdzie aprobatę wyłącznie 1% pań.

 

 Czego szukają kobiety?

Dlaczego wskazania pań okazały się aż tak jednomyślne? Okazuje się, że są w tym temacie dość tradycyjne. Kobiety szukające związku na stałe pragną mieć przy swoim boku kogoś, kto będzie dla nich oparciem. Kobiety zostawiane same z problemami, lekceważone, niesłuchane i niedoceniane nigdy nie poczują się szczęśliwe i spełnione. Oczekują więc, że będę zaopiekowane i odpowiednio prowadzone przez swoich partnerów. Również ze względu na swoją emocjonalność – zwłaszcza w obliczu zagrożenia – chcą wiedzieć, że towarzyszy im mężczyzna spokojny, opanowany, wspierający, myślący syntetycznie, potrafiący podejmować mądre i szybkie decyzje. Podsumowując: kobiety chcą bezgranicznie ufać i czuć się bezpiecznie, kiedy oddają komuś to co najcenniejsze: swoją duszę i ciało, przyszłość, całą siebie. Wybierając cytat o miłości powiedzmy za Hanną Banaszak, Ja dla Pana czasu nie mam, chyba że na całe życie, Pan by chciał się wpisać w kalendarz mój, na każdą noc na każdy dzień!

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.