Chroń wnętrze przed słońcem – Roletki materiałowe

Kiedy termometry pokazują coraz wyższe temperatury, warto pomyśleć o podwyższeniu komfortu mieszkania nieco je zaciemniając. Ostre słońce o poranku czy po południu niekoniecznie pomaga w wypoczynku czy codziennych obowiązkach. Dyskretna osłona na okna, która dozuje dopływ promieni słonecznych oraz zasłania wnętrze mieszkania przed ciekawskim okiem to sprawdzony sposób na komfort nie tylko latem. Czasy żaluzji powoli odchodzą do przeszłości. Obecnie szukamy nie tylko rozwiązań praktycznych, ale także efektownych, pasujących do wybranego wnętrza. Roletki materiałowe to coraz bardziej popularne elementy dekoracji okiennej.

W sklepach znajdziesz kilka rodzajów rolet, w dziesiątkach kolorów i setkach odcieni. Ostatnie lata przyniosły wielką popularność roletki, zakładanej na pojedyncze skrzydło okna. Pozostawiają one sporą swobodę, podczas gdy jedno okno jest zasłonięte, drugie może być odsłonięte. To doskonałe rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń, ponieważ nadają przestrzeni lekkości, nie zasłaniając przy tym ramy okiennej. Letnia opcja roletek ma zadanie zaciemniające. Tradycyjna tkanina jest więc uzupełniona w specjalną warstwę blackout, która nadaje właściwości termoizolacyjne zatrzymując część ciepła na zewnątrz. Ten wariant zadziała odwrotnie zimą, zatrzymując z kolei ciepłe powietrze wewnątrz pomieszczenia. Tego typu roletki świetnie sprawdzą się w salonie lub gabinecie, uniemożliwiając promieniom słonecznym odbijanie się w ekranie komputerowym czy też telewizorze. Dają również pożądane zaciemnienie, co docenią zwłaszcza osoby, pracujące na zmiany.

Roletki występują w różnych wariantach, od klasycznych po takie z fantazyjnym dołem. Przy ich wyborze warto pamiętać, że podawana przez producentów szerokość dotyczy szerokości materiału zobacz więcej na stronie:  roletki materiałowe. Dlatego do sprawnego montażu potrzebna jest dodatkowa przestrzeń około 5 cm dłuższa niż podawana szerokość rolety. Wysoka jakość materiałów, służących do produkcji roletek, ich estetyczny wygląd oraz funkcjonalność sprawiają, że świetnie komponują się z dowolnym pomieszczeniem w mieszkaniu czy domu

 

Artykuł sponsorowany

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.