Ciekawe pomysły na pracę z domu

Wiele kobiet przed urodzeniem dziecka zarzeka się, że nigdy nie będzie „siedzieć w domu” i wróci do pracy po urlopie macierzyńskim najszybciej jak to możliwe. Niestety, po zderzeniu z rzeczywistością dawne plany mogą okazać się nierealne. Dziecko po oddaniu do żłobka stale choruje, a opiekunka jest zwyczajnie za droga. Co zrobić w takim wypadku? Najlepiej poszukać pracy, którą można wykonywać w domu. Jakie zajęcia sprawdzą się w przypadku młodej mamy?

Copywriting i przepisywanie tekstów

 Jeśli od zawsze dobrze radziłaś sobie z pisaniem, copywriting to idealne zajęcie dla ciebie. Opisy produktów do sklepów internetowych, teksty na strony firmowe czy posty na bloga – ich pisanie często zlecane jest firmom zewnętrznym. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest znacznie większe, niż możesz przypuszczać. Jeżeli nie czujesz się „urodzoną pisarką”, możesz zająć się czymś prostszym np. przepisywaniem tekstów. Gdzie szukać zleceń? Na początku przejrzyj portale z ogłoszeniami i strony ze zleceniami takie jak oferia.pl.

Rękodzieło

 Jeśli masz zwinne dłonie, możesz pokusić się o tworzenie własnych ozdób do domu, biżuterii lub pluszaków. Rękodzieło przeżywa swój renesans, ponieważ masowo produkowane rzeczy nie pozwalają się wyróżnić i wywołują wątpliwości dotyczące jakości i ewentualnej toksyczności materiałów, z których zostały zrobione. Ten ostatni punkt dotyczy zwłaszcza zabawek dla dzieci. Nie musisz więc obawiać się o rynek zbytu.

Prowadzenie i sprzedaż kursów online

 Przed urodzeniem dziecka pracowałaś zawodowo, zdobyłaś dużą wiedzę i doświadczenie, a teraz nie możesz ich wykorzystać? Oczywiście, że możesz! Wystarczy podzielić się wiedzą z innymi. Oczywiście odpłatnie 😉 Stwórz własny kurs online na temat, na którym znasz się najlepiej. Nie musisz nawet robić własnej strony internetowej. Wystarczy skorzystać z jednej z gotowych platform do sprzedaży kursów.

Konsultacje online

 Ten punkt jest bardzo podobny do poprzedniego. Twoja wiedza dla wielu osób jest niezwykle cenna i chętnie za nią zapłacą. Wdrożenie jej w życie tylko na podstawie gotowych materiałów bywa jednak trudne dla osób, które dopiero zaczynają. Możesz zacząć prowadzić konsultacje online, podczas których krok po kroku wyjaśnisz klientowi zawiłości twojej branży.

 

 

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.