Czy stosowanie cytryny może skutecznie pomóc w walce z dną moczanową

Dna moczowa to bardzo nieprzyjemna choroba, która niestety dotyka coraz więcej osób. Leczenie tej przypadłości potrafi być uciążliwe i długotrwałe. Oczywiście lekarstwa kosztują krocie, a większość z nich nie jest refundowana. W takich przypadkach pozostaje naturalne wspomaganie organizmu, które jest tańsze i nierzadko skuteczniejsze od farmakologii. Do specyfików pomocnych w leczeniu dny moczowej należy cytryna. Czy stosowanie cytryny w leczeniu dny moczanowej jest skuteczne ?

Czym jest dna moczanowa?

To choroba, która dotyka w większym stopniu osoby starsze. Zwana jest również skazą moczanową. W tej chorobie kwas moczowy występuje na tak wysokim poziomie, że po czasie zaczyna się krystalizować i zalegać w tkankach, stawach oraz ścięgnach. W wielu przypadkach sprawia ogromny ból. Objawia się też niezwykle ostrymi zapaleniami stawów.

Jakie mogą być przyczyny zachorowania na dnę moczanową?

  • Predyspozycje genetyczne,

  • Odchudzanie na zasadzie modnych ,,głodówek”,

  • Nadmierne spożywanie potraw tłustych, białka, alkoholu i kawy.

Poziom kwasu moczowego w organizmie

Wyniki, które ukazują znacznie wyższy poziom kwasu moczowego, mogą wskazywać na chorobę, jednak nie muszą. To oczywiście znak ostrzegawczy dla wielu osób, jednak nie musi on oznaczać najgorszego. Warto więc dbać o to, aby zakwaszać organizm, co doprowadzi do wyrównania jego poziomu w organizmie.

Jaką dietę należy stosować?

Zazwyczaj kwaśny odczyn moczu jest wynikiem nieprawidłowej i niezbilansowanej diety. To oznacza, że rodzaj i jakość produktów, które spożywamy, nie wpływa pozytywnie na nasze funkcjonowanie. Zazwyczaj w ciągu dnia zajęci pracą jesteśmy rozkojarzeni i zmęczeni, co prowadzi do osłabienia całego organizmu. To najprostsza droga do zachorowania na dnę moczanową.

Czy sok z cytryny może skutecznie pomóc w leczeniu dny moczanowej?

Obecnie naturalne metody leczenia stają się coraz bardziej powszechne. Niestety spożywanie niektórych produktów w nadmiernej ilości może mieć fatalne skutki. Od wieków wiadomo, że sok z cytryny doskonale oczyszcza organizm. Oczywiście nie należy pić samego soku z cytryny w ogromnych ilościach, a jedynie roztwór przygotowany z wody i wspomnianego wcześniej soku. To codzienne wspomaganie całego organizmu. Jak więc wykonać samodzielnie ten cudowny specyfik?

  • Należy przygotować szklankę wody, wodę, całą cytrynę oraz miód,

  • Do szklanki wlewamy wyciśnięty sok z całej cytryny, dodajemy 1 lub 2 łyżeczki miodu i całość zalewamy wodą,

  • Sok wypijamy.

Taką miksturę wypijamy codziennie rano, na czczo. Dzięki temu wzmocnimy odporność organizmu, usuniemy z niego toksyny oraz sprawimy, że wiele zyska również dna moczanowa.

Dlaczego cytryna?

Cytryna ma w sobie witaminę C, która przyczynia się do zmniejszenia bólu dny oraz do podaży potasu. Potas poprawia pracę nerek oraz sprawia, że pH w moczu ma odpowiedni stopień alkaliczny. Dzięki niemu również nie tworzą się kryształki moczu i kamienie nerkowe. Niektóre badania dowodzą, że spożywanie witaminy C może pomagać w leczeniu stawów.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.