Czy warto zrobić makijaż permanentny?

W obecnych czasach spory odsetek kobiet nie wyobraża sobie wyjść z domu bez makijażu. Nic w tym zresztą dziwnego – przemysł kosmetyczny wciąż kusi nowościami, pomagającymi ulepszyć naturalną urodę, zaś na Instagramie aż roi się od trików w makijażu, dzięki którym oczy będą większe, brwi bardziej wyraziste a usta pełniejsze. Pełen makijaż zajmuje jednak sporo czasu, na co niestety nie każda z nas może sobie pozwolić każdego poranka. Bardzo wygodną oraz coraz częściej wybieraną opcją jest makijaż permanentny dzięki któremu możemy pominąć makijaż oczu, ust czy brwi w swojej codziennej rutynie nawet na kilka lat! Czym jest i czy warto w niego zainwestować?

 

Na czym polega nakładanie makijażu permanentnego?

Wykonanie makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu pod skórę zupełnie neutralnych mikrogranulek pigmentu – nie należy się więc obawiać jakiejkolwiek jego szkodliwości, jeśli chodzi o wpływ na skórę. Dzięki temu można nadać ustom wymarzony kolor, stworzyć na powiece kreskę imitującą kocie oko, czy też poprawić kształt i koloryt brwi. Dobrze wykonany makijaż permanentny na ustach czy oczach będzie się trzymał od 2 aż do 4 lat! Jest to więc bez wątpienia inwestycja na lata. Z brwi pigment znika nieco szybciej – efekt trwałego makijażu zazwyczaj utrzymuje się na nich do 2 lat. Po tym czasie pigment blaknie a makijaż można wykonać ponownie, by wciąż cieszyć się nieskazitelnym wyglądem.

 

Makijaż permanentny – podejmij rozsądną decyzję

Przede wszystkim, decydując się na stały makijaż, należy zrobić bardzo szczegółowy wywiad na temat salonu kosmetycznego, do którego chcemy się udać – należy pamiętać, że nie jest to makijaż, który usuniemy wieczorem za pomocą mleczka do demakijażu, ale taki, który ma nam posłużyć na lata. Oszczędność w tym przypadku może zdecydowanie nie wyjść nam na dobre. Obejrzenie galerii prac np. w https://www.nowacka.com.pl/makijaz-permanetny, lektura opinii czy wywiad na miejscowej grupie bez wątpienia będą tu nam pomocne.

 

Zalety makijażu permanentnego

Plusy makijażu permanentnego są widoczne już na pierwszy rzut oka – możemy zapomnieć o codziennej walce z wciąż nierówną kreską na oku, wyrównywaniem konturu zbyt wąskich i nieco asymetrycznych ust, czy też brwi, które wciąż wychodzą krzywe i zbyt grube po makijażu pomadą, czy innym specyfikiem. W dalszej perspektywie (choć jednorazowo musimy się przygotować na nieco większy wydatek) to także spora oszczędność – na kosmetykach do makijażu, demakijażu i przede wszystkim na czasie. Wykonanie pełnego looku na twarzy przed wyjściem z domu zajmuje średnio około 30 minut. W tygodniu będzie to aż 210 minut, czyli trzy i pół godziny! Ten czas zdecydowanie lepiej poświęcić na dłuższy sen lub poranną gimnastykę, która doda nam energii na cały dzień.

 

 

 

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.