Dieta oczyszczająca – z czym to się je?

Toksyny są problemem dotykającym głównie osób żyjących w krajach wysoko rozwiniętych. Wraz z pożywieniem i wdychanym powietrzem do ich organizmu dostaje się kilkaset szkodliwych związków chemicznych. Powodują one zagrażające życiurozmaite choroby, dlatego ważne jest to, żeby chociaż od czasu do czasu przeprowadzić detoks organizmu.

Toksyny a rozwój chorób

Każda z substancjiinaczej oddziałuje na człowieka i stanowi przyczynę innej choroby.  Oto kilka przykładów:

  • Pleśń – kontakt z zarodnikami pleśni przyczynia się do rozwoju raka, chorób serca, astmy, stwardnienia rozsianego lub cukrzycy,
  • Pestycydy – mogą powodować raka, poronienie, chorobę Parkinsona, uszkodzenie nerwów, wady wrodzone u dzieci i upośledzenie wchłaniania składników odżywczych,
  • Metale ciężkie – wpływają negatywnie na układ nerwowy, pracę serca i układ krwiotwórczy.

Do toksyn należą również związki takie jak dioksyny, chlor, lotne związki organiczne czy ftalany.

Dieta oczyszczająca

Istnieje wiele sposobów na oczyszczenie organizmu z toksyn. Można spotkać się z intensywnymi kuracjami jednodniowymi orazkilkudniowymi. Jadłospis układany na czas detoksu bazuje na owocach, warzywach i ziołach, czyli wszystkich produktach bogatych w witaminy antyoksydacyjne i związki o właściwościach bioaktywnych. By uwolnić swój organizm od szkodliwych substancji chemicznych powinieneś pić co najmniej 1,5 – 2 litry wody dziennie, która pełni niezwykle istotną rolę we wszystkich procesach życiowych. Jej zadaniem jest termoregulacja, to substrat niemalże wszystkich procesów zachodzących w organizmie i co więcej, wpływa też na cerę i zdrowy wygląd. Oprócz niej, w ramach diety oczyszczającej warto zaparzać zieloną herbatę lub pić wywar z dzikiej róży. Dzięki niskokalorycznym, zdrowym posiłkom jednym z efektów tej diety jest spadek masy ciała, dlatego też zaleca się ją osobom cierpiącym na nadwagę.

Podsumowując, dieta oczyszczająca to idealny sposób na pozbycie się wszelkich dolegliwości, a także przepis na promienny wygląd i zdrowy organizm.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.