Dlaczego biżuteria handmade cieszy się dużą popularnością?

Wyroby rękodzielnicze od bardzo długiego czasu są obecne w Polskiej kulturze. Wiele lat temu, gdy w sklepach nie było praktycznie niczego, nasze babki same musiały szyć sobie ubrania, pościel, dziergały serwetki, swetry, szaliki, czy produkowały biżuterię. Nasze matki i ojcowie z braku zabawek sami wymyślali lalki z patyków i samochody z kartonów. To przecież nic innego jak właśnie rękodzieło. Dziś o takich rzeczach mówi się z angielskiego ‘handmade’.

Spora część ludzi zamieszkująca naszą planetę posiada mniej lub bardziej rozwinięte talenty. Niektórzy rysują, inni szyją, lepią z gliny ozdobne przedmioty albo strugają w drewnie rozmaite figury. Nie brak też osób, które mają wyjątkowy zmysł do łączenia ze sobą materiałów, kolorów i wzorów, dzięki czemu powstaje unikatowa, modna biżuteria ręcznie robiona. I to właśnie biżuteria jest jedną z najczęściej wybieranych kategorii produktów handmade. Co decyduje o jej popularności?

Rzeczy z sercem

Są ludzie, którym zależy na tym, aby noszone przez nich ubrania, dodatki, wybierane gadżety były rzeczami niepowtarzalnymi. Trudno osiągnąć ten efekt kupując je w galeriach handlowych czy nawet mniejszych butikach. Wystarczy rozejrzeć się po ulicach większego miasta i w ciągu kilkunastu minutach pewnością dostrzeżemy kogoś, kto ma podobną torbę, kurtkę czy naszyjnik. Oryginalność w czasach produkcji seryjnej stała się coraz trudniejsza. Dlatego coraz więcej osób decyduje się zapłacić wyższą cenę, by tylko dostać coś, co nie będzie maszynowym wytworem, coś w czego produkcję zostało włożone ludzkie serce.

Idealne na prezent

To, co wyróżnia biżuterię ręcznie robioną, to widoczna pasja, oryginalność i włożony w produkcję wysiłek rąk konkretnej osoby. Jeżeli więc zależy nam na prezencie dla kogoś wyjątkowego, może warto zastanowić się nad podarowaniem mu ręcznie robionej bransoletki, wyplatanego przez artystę naszyjnika lub nietuzinkowych kolczyków ? Dobrze, jeśli sami mamy zdolności, które pozwolą nam na stworzenie czegoś takiego. Jeżeli jednak los poskąpił nam talentu, zawsze możemy zakupić przez internet coś, co kto inny stworzył wyłącznie za pomocą swoich rąk.

Niektórzy rękodzielnicy umożliwiają klientom zaprojektowanie biżuterii, począwszy od wyboru materiałów, aż po wzór, który następnie wcielają w życie. To pozwala uzyskać dzieło idealnie odpowiadające osobistemu gustowi i preferencjom. Jeśli więc chcemy pokazać komuś, że jest dla nas ważny i że pamiętamy o tym, co lubi, taka właśnie biżuteria ręcznie robiona będzie doskonałym wyborem.

Jak rozpoznać prawdziwe rękodzielnicze perełki w sieci?

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. Aby nie zrazić się do rękodzieła, warto czytać opinie, komentarze, obserwować polubienia w social mediach, albo zwyczajnie wpisać pseudonim lub nazwisko artysty w wyszukiwarkę. Dzięki temu uzyskamy pewność, że płacimy za produkt wysokiej jakości. Bo warto to zaznaczyć – dobrze wykonane rękodzieło nie odbiega od sklepowych standardów. Wyróżnia się jedynie oryginalnością i niepowtarzalnością każdego egzemplarza.

Artykuł sponsorowany

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.