Fotografia produktowa – jak zacząć? niezbędnik fotografa amatora

Obraz to jeden z bodźców, które oddziałują na nas najsilniej – także w czasie dokonywania decyzji konsumenckich. To dlatego, pragnąc osiągnąć sukces sprzedażowy, należy szczególnie zadbać o jakość zdjęć oferowanych przedmiotów. Fotografia produktowa potrafi znacznie zwiększyć zainteresowanie potencjalnych klientów, a tym samym podnieść wyniki sprzedaży. Jak fotografować sprzedawane produkty, żeby te prezentowały się atrakcyjnie i wzbudzały zainteresowanie? Odpowiedzią jest profesjonalna fotografia produktowa.

Jak powinny wyglądać profesjonalne zdjęcia produktów?

Jak fotografować sprzedawane przedmioty, żeby podkreślić ich atuty i przyciągnąć uwagę kupujących? Jednym z najlepszych sposobów na prezentację produktów są packshoty, czyli zdjęcia na białym tle. Jednolity, jasny kolor niepotrzebnie nie odciąga uwagi i pozwala skupić wzrok na przedmiocie. Sprawia się ten prezentuje się atrakcyjniej, a zdjęcie wygląda profesjonalniej – wystarczy tylko porównać zdjęcie obuwia na białym tle, a fotografię adidasów na podłodze czy kanapie, żeby zobaczyć różnicę. Packshoty kojarzą się z profesjonalizmem i wzbudzają dużo większe zaufanie potencjalnych klientów.
fotografia produktowa

Jak stworzyć studio fotografii produktowej w domu?

Najlepszym rozwiązaniem w fotografowaniu produktów jest profesjonalne studio zajmujące się fotografią produktową. Dla wielu początkujących sprzedawców jest to jednak za droga usługa i zmuszeni są radzić sobie na własną rękę. Czy to musi oznaczać utratę jakości? Niekoniecznie.

Półprofesjonalne studio do fotografii produktowej z powodzeniem można utworzyć w domu. Wystarczy mieć do dyspozycji dobrej jakości aparat fotograficzny, najlepiej lustrzankę, niekoniecznie z najwyższej półki. Do tego wystarczy stół i ściana, albo biały brystol i jasne tło fotograficzne, żeby móc fotografować dowolny przedmiot na białym tle, tworząc atrakcyjny photoshot.

Jak to wykorzystać, zobacz na filmie:

Tekst przesłany przez Michała z www.dobrypackshot.pl, który na co dzień zajmuje się fotografią produktów, wykonując zdjecia na białym tle.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.