Gotowi do ćwiczeń? Start!

Lato to z jednej strony taki okres, w którym chcielibyśmy móc już zaprezentować tę wymarzoną sylwetkę, a z drugiej strony piękna pogoda zachęca nas do zwiększonej aktywności, zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Prawda jest taka, że nie każdy z nas ma możliwość albo chęć ćwiczenia na siłowni ̶ niektórzy nie mieszkają w pobliżu żadnej, inni nie mają po prostu czasu, a jeszcze inni czują się w pewien sposób skrępowani obecnością innych ludzi. Jeśli należysz do którejś z tych grup, ale nie chcesz rezygnować z aktywności fizycznej, to spróbuj spalać kalorie w domowym zaciszu. A żeby tak się stało, przygotuj sobie odpowiedni zestaw do ćwiczeń w domu, czyli wszystko to, co pomoże ci uzyskać zdrowe i atrakcyjne ciało.

Na niewielki metraż

Pierwszą grupą wchodzącą do naszego zestawu do ćwiczeń w domu są te sprzęty, które po pierwsze umożliwią ci ćwiczenie różnych partii ciała, a z drugiej nie zajmują zbyt wiele miejsca. Są to przedmioty niewielkie, mobilne, bo możemy z łatwością spakować je do torby i wybrać się chociażby poćwiczyć do parku, i zdecydowanie tanie. Oprócz tak oczywistych elementów jak odpowiedni strój czy obuwie, będą to przede wszystkim takie sprzęty jak skakanka, ciężarki, maty do ćwiczeń, taśmy czy drążek do podciągania (przyznajemy, z tego w parku raczej nie skorzystasz, ale możesz spróbować w mieszkaniu znajomego!). Mata przyda się do tych wszystkich ćwiczeń, w których musimy przyklęknąć, przysiąść czy położyć się. Nie ma sensu obijać sobie plecy na twardej podłodze robiąc brzuszki. Matę z łatwością możemy zwinąć i schować do szafy albo wpakować do plecaka. Skakanka to jeden z najtańszych i chyba często niedocenianych sprzętów, a przecież trening z jej zastosowaniem to klucz do sukcesu wielu sportowców. Nic tak nie męczy (zdrowo) jak dobra dawka skakania. A jeśli już zmęczymy nasze nogi, to czas pomęczyć i ramiona, a do tego nada się idealnie ekspander. To niewielkie urządzenie można z łatwością przechowywać w szufladzie. Kolejnym sprzętem są ciężarki, czy też hantle jak wolą niektórzy. Fakt, one są trochę cięższe, ale za to łatwe w przechowywaniu i, jeśli mamy na tyle siły albo są one dość małe, możemy spakować je w plecak czy torbę. Nic tak nie pomoże nam w wyrzeźbieniu naszych ramion jak ciężarki. Chyba, że połączymy je z drążkiem do podciągania, wtedy efekty mogą nas zaskoczyć…

I te trochę większe

Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, możemy zdecydować się na to, by do naszego zestawu do ćwiczeń w domu włączyć trochę większe sprzęty. Choć pogoda za oknem wspaniała, to doskonale wiemy, że nie zawsze taka jest. Wtedy na pewno warto zamienić tradycyjny rower na rower treningowy. Bardzo popularnymi sprzętami są także orbitrek i stepper. Ten pierwszy nie jest aż taki duży, świetnie spala kalorie i idealnie nada się do treningów cardio. I tak samo jak rower treningowy wyrzeźbi nam nogi. Natomiast na pośladki nie ma nic lepszego niż stepper. Podczas ćwiczeń imitujemy sytuację wchodzenia po schodach. Steppery są niewielkie, łatwo schować je na przykład pod łóżko i ćwiczyć na nim mogą osoby w każdym wieku, ponieważ nie obciążają aż tak naszych stawów. Zdecydowanie bardziej rzucać się w oczy w naszym domu będzie ławeczka do ćwiczeń. Sporych rozmiarów, możemy ustawić ją chociażby w garażu. Pozwoli nam ona na rozbudowę mięśni brzucha, klatki piersiowej czy ramion.

Bezpiecznie czy tanio?

Podczas kompletowania takiego zestawu do ćwiczeń w domu nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie ceną. Pamiętajmy, że są to przedmioty, z którymi w interakcję będzie wchodzić nasze ciało. Wyobrażacie sobie sytuację, gdy tani drążek pęka pod waszym ciężarem? Albo gdy napięty ekspander zrywa się i uderza w was? No właśnie. Dlatego warto przemyśleć, które ćwiczenia wykonujemy najczęściej i nad którymi partiami ciała chcemy popracować, a następnie wybrać jeden czy dwa sprzęty, które nam w tym pomogą. Przecież nie musimy od razu otwierać w naszym mieszkaniu osiedlowej siłowni. Tym bardziej, że wiele z tych sprzętów, nawet przy wyborze modeli o najwyższej jakości, nie uderzy w nasz portfel. Każdego z nas stać na skompletowanie swojego własnego domowego zestawu do ćwiczeń.

 

Artykuł sponsorowany

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.