Hamak – niezbędny dla każdego survivalowca

Uniwersalnym wyposażeniem, które powinno się znaleźć w ekwipunku survivalowca jest hamak. W ofercie sklepów można znaleźć wiele klasycznych i prostych modeli, które wystarczy powiesić między dwoma drzewami i można wypoczywać, np. Lesovik sklep oferuje takie rozwiązanie.

Dostępne są również bardziej zaawansowane modele, np. na których wyposażeniu są moskitiery chroniące nas przed owadami. Kiedy wybieramy się na leśny survival, warto zadbać, aby nasz hamak był lekki, wytrzymały i wodoodporny.

Hamak – schronienie podczas wypadu survivalowego

Podczas survivalu konieczne jest posiadanie schronienia. Do tego może nam się przydać właśnie hamak. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy jego wyborze? Podpowiadamy.

Przede wszystkim nie wybieraj hamaku wykonanego z siatki. Taki nie nadaje się, aby w nim spać, Jest za krótki, a poza tym będziesz się w nim czuć jak baleron.

Hamak z drewnianymi rozpórkami też się nie nadaje. Może wydawać się wygodny, ale jest napięty i nie oplata naszego ciała, dostosowując się do naszej pozycji.

Ważna jest również jego długość. Nie może być za krótki, bo będzie po prostu niewygodny. Ważna jest również szerokość hamaku. Jego minimalna szerokość powinna wynosić 120 cm, aby móc się wygodnie w nim położyć.

Komfort wypoczynku w hamaku zapewni nam również moskitiera, która chroni nas przed owadami i pająkami. Trzeba również pamiętać, że hamak trzeba gdzieś powiesić, a co w przypadku braku drzew? Wtedy najlepiej posiadać model, który można rozbić na ziemi jako norkę.