Instrukcja używania tampoów – krok po kroku

Wbrew pozorom aplikacja tamponu wcale nie jest taka trudna, jak mogłoby się wydawać. Nawet wtedy, gdy robimy to po raz pierwszy. W końcu… wszystko kiedyś robimy po raz pierwszy, prawda? W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak wkładać tampon. Pokrótce opowiemy także o tym, o czym warto pamiętać, żeby aplikacja była praktycznie bezproblemowa.

Jak włożyć tampon? Ten proceder należy rozpocząć od dokładnego umycia dłoni. Zwłaszcza w przypadku pierwszej aplikacji, możemy czuć się trochę zdenerwowane, ale nie ma powodu do obaw – rozluźnij swoje ciało, a bardzo szybko przekonasz się, że ta czynność jest niezwykle prosta. Po umyciu dłoni i wyciągnięciu z opakowania tamponu, należy pozbawić go folii zabezpieczającej. Wystarczy, że przekręcimy go na boki i folia szybko odpadnie. Kolejnym krokiem jest pociągnięcie sznureczka, który jest przymocowany do tamponu. W momencie, gdy jesteśmy już uspokojone, możemy oprzeć jedną nogę na wannie, albo na krześle i delikatnie wsunąć tampon do pochwy. Należy wsunąć go do samego końca tak, aby na zewnątrz został tylko wspomniany sznureczek. Odpowiednio zaaplikowany tampon, chociaż noszony wewnątrz ciała – jest niewyczuwalny. To właśnie on sprawia, że możemy swobodnie się poruszać i bez problemu funkcjonować, nawet w „te dni”. Po aplikacji wskazane jest to, aby bardzo dokładnie umyć swoje ręce.

Skoro wiemy już, jak założyć tampon, warto także pamiętać o tym, że należy go regularnie wymieniać! Częstotliwość zmiany jest oczywiście uzależniona od obfitości naszego okresu. Nie zaleca się jednak noszenia jednego tamponu dłużej niż kilkanaście godzin. Pamiętając o najważniejszych zasadach aplikacji, sprawimy, że tampon zostanie przez cały czas na swoim miejscu, a my z powodzeniem będziemy mogły nawet wybrać się na basen.

Po jakie tampony najlepiej sięgać? Doskonałym rozwiązaniem są bardzo chłonne i świetnie wyprofilowane egzemplarze, które sprawdzają się komfortowo zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Polecamy wypróbować tampony o.b, po które z powodzeniem mogą sięgać dziewczyny mające okres po raz pierwszy, jak i te miesiączkujące od dawna. Oferta jest bardzo szeroka, dzięki czemu każda z Pań bez problemu wybierze dla siebie najlepszy egzemplarz.

Prawidłowa aplikacja tamponów może wydawać się trudna, tylko na początku. Pamiętając o naszych wskazówkach, ich zakładanie będzie bezproblemowe, a przy tym w ciągu dnia będziemy czuły się komfortowo i wygodnie. Dzięki tamponom nie ma konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych sportów, czy czynności.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.