Irygator – co to jest i w jakim celu się go stosuje?

Irygator to urządzenie służące do oczyszczenia jamy ustnej i pielęgnacji zębów. Jego główną zaletą jest dokładność i możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Istnieje wiele rodzajów irygatorów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy ostatecznym wyborze modelu.

Jak działa irygator?

Irygator służy zarówno do płukania, jak i czyszczenia jamy ustnej. Umożliwia dokładne dotarcie do przestrzeni międzyzębowych. Jego działanie opiera się o wytwarzanie strumienia wody i powietrza pod wpływem ciśnienia, które można regulować. Irygator może być używany z wodą, jak i płynami do płukania. Ich rodzaj możemy dostosować do potrzeb i problemów, z jakimi się zmagamy. Stosowanie irygatora jest w szczególności zalecane osobom cierpiącym na nadwrażliwość zębów i zmagających się z problemem krwawiących dziąseł. Jest to doskonałe urządzenie dla osób noszących aparaty nazębne czy implanty. Irygator doskonale sprawdzi się u osób z ciasnymi przestrzeniami międzyzębowymi.

Jaki irygator wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów irygatorów. Poszczególne modele różnią się od siebie parametrami technicznymi takimi jak: sposób zasilania, ciśnienie wody, czas ładowania i rodzaj baterii, który trzeba użyć. Niektóre z irygatorów zostały wzbogacone o dodatkowe funkcje. Niezależnie od tego korzystanie z urządzenia pozwala dokładnie oczyścić jamę ustną oraz usunąć bakterie. Irygator możemy łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb pielęgnacyjnych poprzez dobór odpowiednich końcówek, a także płynu do płukania. Tak na przykład są końcówki, które zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o czyszczeniu przestrzeni wokół implantów, koron czy aparatów ortodontycznych. Przed ostatecznym wyborem należy sobie odpowiedzieć na pytanie, do czego ma nam posłużyć irygator. Niektóre modele są wyłącznie stacjonarne, natomiast te bezprzewodowe można z łatwością zabierać ze sobą wszędzie, co jest doskonałym wyborem dla osób często podróżujących. Na rynku są również irygatory, które posiadają dodatkowe udogodnienia takie jak: ergonomiczny kształt czy antypoślizgową powierzchnię.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.