Jak odnowić samodzielnie stare meble?

Zniszczone stare meble drewniane o klasycznych wyglądzie? Nie ma powodu, aby je wyrzucać. Możesz je po prostu… odnowić! Po odrestaurowaniu będą wyglądały niczym nowe, a poza tym – będą niepowtarzalne. Stare meble prezentują się stylowo i nadają wnętrzu charakteru. Aby jednak były naszą perełką, niezbędne jest usunięcie wszelkich zniszczeń. Sprawdź, jak to zrobić!

Wyczyść meble

Zacznij od dokładnego wyczyszczenia mebli. Możesz użyć wełny stalowej, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Pamiętaj, aby robić to delikatnie, gdyż można bardzo łatwo zniszczyć powierzchnię. Jeśli mebel jest pokryty farbą, nie używaj wełny stalowej. Zamiast tego sięgnij po gruboziarnisty papier ścierny, czy też szlifierkę.

Jeśli meble nie są zbyt brudne, usuń kurz za pomocą miękkiej ściereczki. Nie używaj żadnych chemicznych środków czyszczących, a nawet wody, ponieważ może to spowodować uszkodzenie wykończenia umeblowania. Zamiast tego należy zastosować wosk z olejkiem cytrynowym, dzięki czemu bez problemu możeszusunąć olej, zabrudzenia, smar, pleśń i silikon, przy jednoczesnym zachowaniu wykończenia mebli.Użyj szczoteczki do zębów lub miękkiej ściereczki, aby zastosować wosk z olejkiem cytrynowym.

Sprawdź meble

Po zakończeniu oczyszczenia należy dokładnie przeanalizować meble, aby samodzielnie zadecydować, czy spełnia nasze oczekiwania. Nie przejmuj się drobnymi wadami, ponieważ są one częściąjakości antyków. Możesz jeszcze poprawić wygląd mebli, polerując jewoskiem z olejkiem cytrynowym. W ten sposób wzmocnisz drewno zasila i przede wszystkim… upiększysz. Jeśli meble nie są drewniane, po takim zabiegu możesz również pomalować je na dowolny kolor. A o tym, jaka farba będzie najlepsza, przeczytać w tym artykule https://kb.pl/teksty/2016/07/17/jaka-farba-do-mebli-sprawdzamy-czego-warto-uzyc/.

Naprawa to podstawa

Jeśli na meblach występują poważne wady, takie jak złamana noga lub luźne zawiasy, możesz naprawić je sam lub zwrócić się z pomocą do firmy świadczącej tego typu usługi. Jeśli zamierzasz ponownie zmontować element, upewnij się, że używasz kleju skórnego.

Podczas przywracania zabytkowych mebli nie ma potrzeby ich odrywania lub wykończenia. Takie czynności jedyniezmniejszają wartość antyku. Postępuj zgodnie z prostymi krokami, o których mowa powyżej, a wkrótce będziesz mógł pochwalić się wspaniałymi zabytkowymi meblami, które można wykorzystać w pomieszczeniu.

Dziś większość z nas stawia na oryginalność, która staje się nieodzowną częścią wnętrz. Doskonałym pomysłem będzie więc wykorzystanie starych mebli, które po odnowieniu odmienią oblicze każdego pomieszczenia. Lubisz tego typu rozwiązania? Zajrzyj na strych, a być może kryją się na nim perełki, które staną się elementem wykończenia Twojego mieszkania.

 

Artykuł sponsorowany

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.