Jak osiągnąć wymarzone wyniki?

Coraz więcej osób wybiera aktywny tryb życia – bieganie, zumba, sporty walki stale zyskują na popularności. Nic dziwnego, że coraz większej liczbie osób zależy też na dobrych wynikach; zmniejszeniu tkanki tłuszczowej w organizmie, poprawieniu wydolności i kondycji czy na przygotowaniu ciała do osiągania kolejnych celów. O czym warto pamiętać?

Wyniki to efekt stylu życia

Część osób jest przekonana, że jeśli ułoży sobie odpowiednią listę (zadań, diety itd.), a następnie będzie sumiennie się jej trzymać, to upragnione wyniki staną się rzeczywistością. Niestety nie zawsze to tak działa, a to dlatego, że…jesteśmy tylko ludźmi. Mamy gorsze dni, zdarzają się też sytuacje, których nie mogliśmy przewidzieć. A wtedy sporządzona wcześniej lista staje się generatorem wyrzutów sumienia, ponieważ nie zawsze wszystko da się zrealizować według sporządzonych wcześnie zapisków. Z tego względu należy pojąć, że dążenie do określonych wyników powinno wynikać z naszego stylu życia. Jeśli jesteśmy aktywni i zdrowo się odżywiamy, a do tego metodycznie dokładamy nowe aktywności (lub intensyfikujemy wcześniejsze), ale wszystko robimy w granicach zdrowego rozsądku, nie obciążając nadmiernie organizmu, to zrealizujemy nasze cele.

Trening mentalny jako pomoc przy osiąganiu celów

Nie od dziś wiadomo, że osiąganie celów jest możliwe tylko wtedy, gdy mamy odpowiednie nastawienie psychiczne. Pomocny może okazać się w tym wypadku trening mentalny; to forma pracy nad rozwijaniem własnego potencjału. Trening mentalny pozwala zresztą nie tylko na doskonalenie się; to także dobre narzędzie dla sportowców, którzy rywalizują z innymi o jak najlepsze wyniki. Z tego względu pojawia się coraz więcej Czachów i psychologów sportu, którzy w swojej ofercie mają właśnie trening mentalny. Jeśli chodzi o sferę psychiczną, warto również zdawać sobie sprawę z własnych ograniczeń i słabych stron. Należy zastanowić się, co zrobić, by ograniczyć ich negatywny wpływ na nasze działania – w ten sposób podniesiemy efektywność wykonywanych czynności.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.