Jak pozbyć się rdzy z metalu?

Ochrona metali przed korozją pozwala nam uchronić nasze mniej lub bardziej wartościowe przedmioty przed zardzewieniem. Zazwyczaj zdajemy sobie sprawę o tym, jak ważna jest profilaktyka, dopiero, wtedy gdy w naszym życiu pojawił się problem z zardzewiałą rzeczą, którą musieliśmy z powrotem doprowadzić do ładu. Oto kilka sposobów co robić w takich sytuacjach i jak pozbyć się rdzy.

Szorowanie

Jest to bardzo prosta metoda, potrzebujemy czystej wody oraz papieru ściernego lub drucianej szczotki. Dokładnie szorujmy zardzewiałą powierzchnię, od czasu do czasu przemywając wodą. Ta metoda sprawdzi się wyłącznie w przedmiotach, na których wyglądzie nie zależy nam aż tak bardzo, takich jak łopata, sekator lub łańcuchy, ponieważ szorując, możemy pozostawić rysy na ich powierzchni.

Sok z cytryny oraz sól

Najpierw musimy potrzeć skorodowane przedmioty solą gruboziarnistą, gdy będą już pokryte warstwą słonej otoczki, zanurzmy je w soku z cytryny. Zostawmy całość na dwie godziny, jeżeli będą moczyć się dłużej, mogą się uszkodzić. Po wyjęciu zardzewiałych elementów zeskrobmy resztki rdzy i przemyjmy je wodą. Metoda pozwala również na usunięcie rdzawych plam z tkanin, w takim przypadku polejmy plamę sokiem z cytryny, a następnie posypmy solą kwasu winowego.

Ziemniak

Najpopularniejsze warzywo w naszym kraju, nie tylko świetnie smakuje, ale także, dzięki zwartemu w sobie kwasowi szczawiowemu potrafi usunąć rdzę. Przekrójmy nasz kartofel na pół, następnie posypmy go solą lub proszkiem do pieczenia albo polejmy płynem do naczyń. Tak przygotowanym warzywem powinniśmy bez problemu wyszorować powierzanie z korozji.

Cola

Metoda świetnie sprawdzi się w przypadku drobnych elementów. Do naczynia z colą włóżmy nasze przedmioty i zostawmy je na 24 godziny. Gdy nasze drobiazgi już się wymoczą, dokładnie je umyjmy, ponieważ na pewno będą się niesamowicie kleić. Metoda sprawdzi się także w czyszczeniu biżuterii.

 

Popularne tagi : zabezpieczenie przed korozją , ochrona antykorozyjna , ochrona metali przed korozją , produkty antykorozyjne , opakowania antykorozyjne , inhibitory korozji , lotne inhibitory korozji , VCI

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
ochrona metali przed korozją

Dojazd: