Jak wybrać odpowiedni materac?

Sen jest niezwykle istotny w naszym życiu – dzięki niemu, nasz organizm regeneruje się i jest gotów do codziennych czynności. Dlatego też warto zadbać o wygodę i komfort podczas codziennego snu. Niezwykle istotną kwestią jest z pewnością dobór odpowiedniego materaca. Obecnie nie ma najmniejszego problemu, aby materac był nie tylko wygodny, ale również służył zdrowiu kręgosłupa.

W jaki sposób dopasować materac?

  • Przede wszystkim, jego długość powinna wynosić przynajmniej o 20 centymetrów więcej, niż wzrost osoby, która będzie na nim spała. Większość standardowych materacy ma długość wynoszącą 200 cm.
  • Ważna jest również szerokość materaca. Zakłada się, że w przypadku osoby dorosłej szerokość na osobę powinna wynosić minimum 90 cm. W przypadku pary, materac powinien więc mieć szerokość 180 cm. Wiele osób decyduje się na taki o szerokości 160 cm, z uwagi na brak miejsca, jednakże nie gwarantuje on już tak komfortowego snu.
  • Kolejna istotną kwestią jest oczywiście twardość materaca. Nie może być on ani za twardy, ani też zbyt miękki. Dlatego przed zakupem materaca, koniecznie należy wypróbować go w sklepie i położyć się, aby sprawdzić, czy ma odpowiednią twardość.

Te trzy czynniki praktycznie decydują o tym, czy na materacu będzie nam się dobrze spało. Warto też zastanowić się nad wkładem, jaki znajduje się w materacu. Oczywiście, wybór najczęściej podyktowany jest kosztami. Warto jednak zastanowić się nad nim, ponieważ dobry materac będzie nam służył przez lata.

Jakie materace można spotkać w profesjonalnych sklepach?

  • Najczęściej sprzedają się materace piankowe. Ich wybór jest stosunkowo szeroki. Koniecznie należy zwracać uwagę na twardość takiego materaca.
  • Sporo materacy w sklepach to materace lateksowe. Wykonane są one z pianki oraz z warstwy lateksu, w której nie rozwijają się roztocza, ani bakterie. Taki materac pozwala na zachowanie znacznie lepszej higieny.
  • Materace bonellowe, to takie, które wypełnione są sprężynami bonelowymi. W środku najczęściej znajduje się również pianka o odpowiedniej grubości oraz wkład lateksowy, który chroni przed rozwojem bakterii.
  • Obecnie najczęściej wybierane materace, to te kieszeniowe. Ich wkład wykonany jest z wysokogatunkowych sprężyn kieszeniowych, które idealnie dopasowują się do ciała. Sprężyny połączone są przez kieszenie, dzięki czemu każda z nich pracuje całkowicie osobno. Są to materace najbardziej polecane z uwagi na swoje możliwości dostosowania się do fizjonomii ludzkiego ciała.

Wybierając materac, warto zdecydować się na ten najlepszej jakości, na jaką nas stać. Warto pamiętać o tym, że dobry materac gwarantuje zdrowie naszego kręgosłupa i jednocześnie zapewnia nam komfort podczas kilku godzin snu. Osoby śpiące na dobrych materacach bardzo rzadko skarżą się na bolesność kręgosłupa i jego okolic. Szeroki wybór dobrej jakości materacy można znaleźć na przykład na stronie rzekasnu.pl – warto zajrzeć.

Artykuł sponsorowany

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.