Jak wybrać szkołę tańca dla dziecka?

Od kilku lat w naszym kraju panuje prawdziwy boom na szkoły tańca i zajęcia taneczne. Popularność programów takich jak „Taniec z gwiazdami”, przyciągającymi przed telewizory milionową publiczność sprawia, że coraz więcej osób w każdym wieku chce doskonalić swoje taneczne umiejętności. Odpowiedzią na zapotrzebowanie jest szeroka oferta szkół i ośrodków tanecznych w całej Polsce. Chcesz wybrać szkołę tańca dla swojego dziecka? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Instruktor i oferta

Kursy tańca to nie tylko sposób na poprawę swoich tanecznych umiejętności. To także doskonały pomysł na polepszenie swojej kondycji i świetna forma rozrywki. Taniec może integrować, zbliżać ludzi i stanowić doskonałą formę terapii, zwłaszcza dla osób nieśmiałych. Szczególnie w przypadku najmłodszych, udział w zajęciach tanecznych pozytywnie wpływa na ich umiejętności interpersonalne. Aby mieć pewność, że twoje dziecko uczy się tańczyć w renomowanej szkole prowadzonej przez profesjonalnych instruktorów z dobrą atmosferą, warto zwrócić uwagę na to, kto prowadzi zajęcia. Im większe doświadczenie instruktora, tym większa szansa, że twoja pociecha wyniesie z tych lekcji wiedzę i umiejętności. Często instruktorami tańca są osoby z wieloletnim doświadczeniem i licznymi sukcesami i to właśnie one gwarantują najwyższa jakość prowadzonych zajęć.

Równie ważna co instruktor jest ofert programowa, jaką oferuje akademia tańca. Warszawa, Kraków, Wrocław i inne duże miasta wyglądają pod tym względem najlepiej – oferują największą liczbę kursów i zajęć tanecznych z różnych stylów i gatunków. Im szersza jest oferta szkoły, tym lepiej dla twojego dziecka – niektóre osoby najlepiej odnajdują się w hip-hopie, inne wolą tańce latynoamerykańskie, a możliwość wyboru jest niewątpliwą zaletą szkoły.

Wyposażenie i atmosfera

Kolejną istotną kwestią są warunki lokalowe. Sprawdź, czy zajęcia odbywają się w nowoczesnych i odpowiednio wyposażonych salach, z dobrym nagłośnieniem i profesjonalnym parkietem. Standardem są lustra, które pozwalają śledzić sylwetkę tancerzy, umożliwiając korygowanie popełnianych błędów. Warto skupić się także na przebieralniach i szafkach, dowiedzieć się, czy dziecko po zajęciach może wziąć prysznic.

Warto zwrócić uwagę również na to, w jak licznych grupach odbywają się zajęcia. Jeśli grupa jest zbyt duża, istnieją wątpliwości, czy instruktorzy będą w stanie poświecić każdemu jej członkowi odpowiednią ilość czasu. Przepełnione sale nie są ani komfortowe, ani bezpieczne.

Warto odwiedzić szkołę tańca z dzieckiem, zanim zapiszemy je na zajęcia. Przekonajmy się, czy panująca tam atmosfera odpowiada naszej pociesze — w ten sposób upewnimy się, że nauka tańca sprawi naszemu dziecku szczerą przyjemność.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.