Jak zapewnić czyste powietrze w mieszkaniu?

Zdrowie i samopoczucie domowników mogą zależeć od wielu czynników. Niekorzystny wpływ z pewnością wywiera zanieczyszczone powietrze w mieszkaniu. Można je zwalczać na wiele sposób zarówno naturalnie jak i za pomocą specjalnych urządzeń. Czy istnieje idealne rozwiązanie na walkę z brudnym powietrzem?

Skąd się bierze brudne powietrze w mieszkaniu?

Powietrze znajdujące się wewnątrz mieszkania może być o wiele bardziej zanieczyszczone niż to znajdujące się na zewnątrz. Jak to możliwe? Kurz krąży po całym mieszkaniu i trafia do najmniejszych szczelin domowych pomieszczeń. Najchętniej osadza się na zasłonach, dywanach i meblach. Niestety przy każdym nawet minimalnym ruchu, kurz z powrotem zaczyna swoją wędrówkę.

Naturalne sposoby na czyste powietrze

Najstarszym i najbardziej rozpowszechnionym sposobem jest wietrzenie mieszkania. Powinno się to wykonywać minimum 2 razy dziennie, rano i wieczorem przez chociażby 15 minut. Warto także zainwestować w rośliny, które pochłaniając szkodliwe substancje stają się naturalnymi filtrami powietrza. Istotny jest również wystrój wnętrz, należy stawiać na materiały syntetyczne, które szybko można wyprać. Nie należy zapominać o częstym sprzątaniu mieszkania. Kurze powinno się ścierać wilgotną ściereczką, a używany przez nas odkurzacz powinien posiadać specjalnie dostosowane filtry.

Pomocne urządzenia

Nie wystarczy tylko zwalczać narastającego kurzu w mieszkaniu. Nawilżenie powietrza ma znaczący wpływ na zdrowie człowieka. Zbyt suche powietrze spowoduje wysuszenie błon śluzowych nosa oraz gardła, a także podrażnienie spojówek czy skóry. Odpowiedni poziom nawilżenia zapewnią nawilżacze, szczególnie ważne w okresie grzewczym. Oprócz zwalczania kurzu i nawilżania powietrza, należy skupić się także na oczyszczaniu powietrza. Mogą w tym pomóc specjalnie dostosowane do tego oczyszczacze, zaopatrzone w mechanizm filtracji powietrza. Osobom cierpiącym na alergięzdecydowanie spodoba się najnowsze urządzenie marki Sharp. Sharp KC-D40EUW wyposażony jest w technologię Plasmacluster, zapewniającą bilansowanie jonów w powietrzu, co prowadzi do deaktywowania alergenów, zarodników grzybów i wirusów.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC D40EUW

Fot.  Oczyszczacz powietrza Sharp KC D40EUW

Ponadto gwarantuje specjalną ochronę skóry wytwarzając na niej dodatkową warstwę wody. Urządzenie to wyróżnia automatyczna zamykana osłona wyziewu, która ukierunkowuje oczyszczone strumienie powietrza. Dzięki nowej konstrukcji wyziewu powietrza, samo urządzenie jest bardziej wydajne. Przyrząd ten posiada wiele trybów pracy, w tym AUTO, dzięki zaopatrzeniu w liczne czujniki temperatury, pyłów czy wilgotności. Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW charakteryzuje się 5 stopniowym filtrowaniem powietrza. Swoją pracę rozpoczyna od filtrowania wstępnego, które pozbywa się sierści, okruchów czy kurzu. Następnie, filtr węglowy zajmuje się usuwaniem związków lotnych z powietrza takich jak formaldehyd czy kselen. Kolejno, filtr HEPA13 usuwa zanieczyszczenia mechaniczne. Nawilżaniem powietrza zajmuje się filtr nawilżacza, a na końcu jonizator Plasmacluster pozbywa się resztek drobinek i wirusów.Sharp KC-D40EUWjest urządzeniem bardzo ergonomicznym, dodatkowo posiada kółka, dzięki czemu można go z łatwością przemieszczać pomiędzy pomieszczeniami.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.