Jak zrobić dobry detoks?

Apatia, zmęczenie, dekoncentracja i wiele innych podobnych objawów może świadczyć o tym, ze twój organizm potrzebuje oczyszczenia. Nie warto od razu biegać po lekarzach, obawiając się różnych schorzeń, ale trzeba zacząć od solidnego detoksu.
Skąd te toksyny?

Życie w dzisiejszym świecie to codzienne zagrożenia dla ciała i dobrego samopoczucia. Wysoko przetworzona żywność, ciągły pospiech i stres, powodują, że w organizmie odkładają się, czasami przez lata, toksyny. Wiele osób nawet nie pomyśli o tym, aby wspomóc swój organizm w uwolnieniu się od ich negatywnego wpływu. Problemy zdrowotne piętrzą się i nie wiadomo jak sobie z nimi radzić. Tymczasem problem w większości przypadków tkwi w toksynach.

Pij dużo wody

Woda jest bardzo potrzebna do życia, to każdy wie. Stanowi bardzo ważny czynnik termoregulacji organizmu, dlatego też szczególnie podczas infekcji trzeba się odpowiednio nawadniać. Woda jest także niezbędna do oczyszczania organizmu, wypłukiwania różnych zbędnych produktów przemiany materii czy metal i ciężkich. Ten, kto pije mało wody, często boryka się z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, np. zaparciami. Bóle głowy i ciągłe zmęczenie to również reperkusje zaniedbania picia wody w dostatecznej ilości.

Cytryna na detoks

Tych dwóch składników nie może zabraknąć w czasie przeprowadzania detoksu. Cytryna reguluje pracę jelit oraz wspiera wątrobę w jej funkcjonowaniu. Z racji tego, że ma odczyn zasadowy, nie zakwasza organizmu, a wręcz przeciwnie, odkwasza go, co dla niektórych jest nie do pojęcia. Cytryna świetnie oczyszcza organizm z toksyn, ponieważ działa moczopędnie i reguluje trawienie. Warto pić wodę z cytryną także z tego względu, że wspomaga układ odpornościowy i stanowi dobrą barierę przed wirusami i bakteriami.

Zielona herbata

Również usprawnia trawienie i wspiera metabolizm wątroby. Zawiera dosyć dużo witamin i różnych mikroelementów, ale też polifenoli, antyoksydantów i aminokwasów. Zielona herbata zmniejsza łaknienie i przyspiesza wchłanianie tłuszczów. Ma również działanie moczopędne, także toksyny mogą zostać szybciej usunięte z organizmu.

Zielony jęczmień

Stosuje się go przede wszystkim na odchudzanie, ale także wykazuje inne cenne właściwości, m.in. wpływa dobroczynnie na skórę. Zielony jęczmień używany jest także przy detoksie. Zawiera się w nim mnóstwo witamin i składników mineralnych oraz beta karoten, którego jest o wiele więcej niż w marchwi. Oprócz tego zielony jęczmień jest źródłem dobrze przyswajanego białka, błonnika, chlorofilu czy aminokwasów. Oczyszczanie organizmu dzięki niemu jest jak najbardziej możliwe, ponieważ poprawia pracę jelit i oczyszcza z toksyn. Najczęściej można go dostać pod postacią rozdrobnionej trawy jęczmiennej bądź sproszkowanego soku. Zielony jęczmień można dodawać ulubionych posiłków, dzięki czemu detoks będzie jeszcze przyjemniejszy. Szklanka soku owocowego, jogurt, płatki śniadaniowe czy sałatka z zielonym jęczmieniem tylko kilka przykładów na przygotowanie smacznych przekąsek.

Przeprowadzanie detoksu wymaga silnej woli i samodyscypliny. Może to być jednodniowy lub kilkudniowy detoks, zależnie od twoich potrzeb i wytrzymałości. Dużo ciekawych przepisów znajduje się w Internecie oraz różnych poradnikach. Bardzo ważne są także wizyty w saunie lub solidny trening, dzięki którym można się dobrze wypocić, a wraz z potem pozbyć toksyn.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.