Jakie powinny być pierwsze buty dla dziecka?

Pierwsze buty dla dziecka muszą być przede wszystkim bardzo stabilne, czyli mają dobrze trzymać się stópki. Buty dziecięce nie mogą ograniczać ruchów i co najważniejsze nie mogą również za bardzo usztywniać pięty. Warto rozglądać się za takimi butami, które mają zapiętek bardzo elastyczny, w przeciwnym razie pierwsze buty dla dziecka będą dla stóp jak imadło. W przypadku małych dzieci zdecydowanie najlepiej sprawdzą się buty wiązane, które lepiej stabilizują stopki niż popularne buty na rzepy. Jeżeli nasze dziecko podrośnie i będzie samodzielnie się ubierać, to można zainwestować w buty na rzepy, ponieważ są one zdecydowanie bardziej wygodne.

Giętkość i rozmiar

Porządne buty dziecięce muszą mieć odpowiedni poziom giętkości. Warto rozglądać się więc za takimi modelami, które mają bardzo sprężystą podeszwę, która będzie łamać się przy wyginaniu. Podeszwa powinna być twarda wyłącznie w okolicy śródstopia. Jeżeli chodzi o rozmiar obuwia, to specjaliści zalecają, aby pierwsze buty dla dziecka były zawsze o jeden centymetr dłuższe, niż stópka dziecka.

 

Wysoka jakość materiału i design

Warto zainwestować również w buty, które mają zaokrąglone noski, dzięki którym dzieci mogą swobodnie poruszać paluszkami. Porządne buty powinny być wyściełane w środku oryginalną skórą, albo innym naturalnym materiałem, który swobodnie oddycha. W przypadku małych dzieci należy zadbać o to, aby stopy nadmiernie się nie pociły, dlatego też unikać należy sztucznych materiałów, które powodują niestety, że wewnątrz butów rozwijają się niebezpieczne drobnoustroje chorobotwórcze.

 

Odpowiednia waga

Pierwsze buty dla dziecka powinny być również bardzo lekkie, aby chodzenie w nich było komfortowe i nie sprawiało żadnych trudności. Małe dzieci, które uczą się chodzić niestety bardzo szybko się męczą, dlatego też im lżejsze buty, tym lepiej. Warto zadbać również o to, aby buty były przewiewne. Warto poszukać obuwia, które wykonane jest z nowoczesnych materiałów, takich jak np. goretex czy sympatex, które cieszą się obecnie olbrzymim zainteresowaniem.

 

Artykuł sponsorowany

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.