Jakie przedszkole w Warszawie wybrać?

Czasy, w których przedszkole pełniło jedynie rolę przechowalni podczas nieobecności rodziców, już dawno minęły. Dzisiaj są to prężnie rozwijające się placówki, w których najmłodsi mogą liczyć nie tylko na zapewnienie im najwyższego poziomu bezpieczeństwa, ale również wychowanie, naukę i rozrywkę.

 

Rozwój małego dziecka od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem naukowców. Rzesza psychologów co i rusz publikuje rozmaite wyniki badań, zgodnie z którymi powinny być tworzone edukacyjno-wychowawcze strategie. Korzystają z nich przedszkola, które chcą wyprzedzać tradycyjne placówki. Oferują dzisiaj program, który pozwala dzieciom spędzać czas o wiele bardziej efektywnie. Jakie jest więc dobre przedszkole? Warszawa i inne miasta w Polsce znalazły już tzw. złoty środek. Warto, by również rodzice zwrócili na priorytetowe czynniki uwagę.

Błędem jest wybór przedszkola, jeśli rodzic patrzy jedynie na lokalizację obiektu. Fakt, że znika kłopot z dowozem czy odbiorem malucha, nie rozwiązuje wszystkich problemów.

Patrzeć należy przede wszystkim na kwalifikacje kadry pedagogicznej, realizowany program wychowawczo-edukacyjny czy wyposażenie placówki.

Warto, by pedagodzy brali pod uwagę rzeczywiste potrzeby każdego podopiecznego, a nie traktowali przedszkolaków jako grupę. Pamiętajmy, że rozwój każdego dziecka jest kwestią indywidualną, przebiega w różnym czasie, na różnym poziomie. Nowoczesne podejście do opieki nad kilkulatkiem zakłada pracę z dzieckiem, zgodnie z jego oczekiwaniami i możliwościami. To dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się przedszkola, które oprócz standardowego programu oferują też te autorskie. Do tego organizują szereg zajęć dodatkowych, dzięki którym dziecko może rozwijać swoje umiejętności, zainteresowania czy pasje. Taniec, teatr, basen, gimnastyka, sztuki walki, robotyka, warsztaty plastyczne to tylko niektóre z propozycji.

Oczywiście ważne są również kwestie organizacyjne. O wiele lepiej, kiedy przedszkole posiada własną kuchnię i posiłki przygotowywane są na miejscu. Rodzic ma wtedy okazję poznać zaplecze kuchenne, porozmawiać z kucharkami o gustach kulinarnych czy ewentualnych przeciwwskazaniach w diecie dziecka.

 

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.