Kim jest trener personalny i na czym polega jego praca?

Trener personalny to dzisiaj naprawdę rozchwytywany zawód – przyczynia się do tego rosnąca popularność zdrowego, a co ważniejsze aktywnego stylu życia. Więcej osób zdaje sobie także sprawę z fakt, że samemu nie uda im się osiągnąć takich efektów, jak pod okiem doświadczonego trenera personalnego. Ta praca to jednak nie tylko trening, co jeszcze powinien więc zrobić trener personalny?

Zadania trenera personalnego

Rozpisanie diety

Każdy, kto może pochwalić się nieco dłuższym stażem treningowym, może jasno stwierdzić, że bez odpowiedniej diety trening będzie zdecydowanie mniej efektywny. Dlatego właśnie dobry trener personalny powinien wiedzieć jaką dietę dopasować do konkretnego podopiecznego, tak by ułatwić mu zadanie i pozwolić szybciej osiągnąć wymarzony cel.

Ustalanie celów

Motywacją największej liczby osób, które postanowiły skorzystać z siłowni jest zbudowanie sylwetki czy też zrzucenie zbędnych kilogramów. Te cele są jednak długoterminowe, dlatego dobrą praktyką jest znalezienie i wyznaczenie pomniejszych celów, które utrzymają zapał twoich podopiecznych.

Motywowanie podopiecznych

Znalezienie w sobie motywacji do ćwiczeń to największa trudność związana ze zmianą trybu życia. Również w tym przypadku swoją rolę może odegrać trener personalny – im bardziej zmotywujesz daną osobę do treningu, tym lepsze efekty osiągnie, a dzięki temu może polecić cię swoim znajomym czy rodzinie.

Budowanie atmosfery

Dzięki odpowiedniej, pozytywnej relacji na linii trener – podopieczny, trening może okazać się zdecydowanie bardziej efektowny. Miła atmosfera sprawia, że zapominamy o zmęczeniu czy wysiłku i cieszymy się dobrym towarzystwem.

Kurs na trenera personalnego Kraków – tu nauczymy Cię wszystkiego

Jak widzisz, zostanie trenerem personalnym to coś więcej niż zdrowa sylwetka i znajomość ćwiczeń, to również umiejętność nawiązywania relacji, oceny umiejętności oraz dopasowanie treningu do możliwości danej osoby. Jeśli więc planujesz połączenie sportu i kariery zawodowej, niezbędny może okazać się kurs trenera personalnego Karków.

 

Zadzwoń:
+71 712 77 12

Odwiedź stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
Kurs na trenera personalnego Katowice

Dojazd:

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.