Klasyczna łazienka – ponadczasowy trend

 

Oglądając różne foldery z ciekawie zaaranżowanymi łazienkami, na ogół podoba nam się wiele z nich. Dopiero, gdy stajemy przed dylematem, jak urządzić swoją łazienkę, ciężko jest zdecydować się na coś konkretnego. Najważniejsze jest jednak to, by być konsekwentnym w podjętej już raz decyzji. Łazienka bowiem najlepiej prezentuje się wtedy, gdy jest harmonijna i wszystkie jej elementy z sobą korespondują. W aranżacji wnętrz jest kilka wiodących stylów. Nie trzeba jednak podążać za nimi. Jeśli nie wyobrażamy sobie wnętrza urządzonego w sposób minimalistyczny, czy też industrialny, możemy wybrać stylistykę klasyczną. Trend ten ma wciąż wielu zwolenników. I nie ma w tym nic dziwnego, bo chociaż ten styl nie jest teraz topowy, to mamy jednak gwarancję tego, że będzie tak samo dobrze odbierany dziś, jak i za dziesięć lat.

 

Urządzając klasyczną łazienkę posiadamy sporą swobodę. Jest kilka elementów i zaleceń, co do tego, co powinno się tam znaleźć. Jednak nie ma problemu żeby znalazły się nowoczesne urządzenia sanitarne, czy też armatura. Aranżując w ten sposób wnętrze możemy wykazać się i zaprezentować swoje indywidualne wnętrze łazienki, inspirowane nurtem klasycznym.

 

 

Ważne są meble do łazienki!

Meble łazienkowe jakie najbardziej będą pasowały,  to te z widocznymi frezowaniami.  Szafki, czy słupki powinny posiadać dekoracyjne uchwyty, których teraz jest spory wybór. Meble do łazienki mogą być wsparte na nóżkach, które nadadzą niepowtarzalny charakter. Meble łazienkowe Cersanit będą dobrym wyborem. Nie dość, że stylistyka ich jest ciekawa, to jeszcze są to produkty, które będą trwałe i funkcjonalne. Łazienki nie remontuje się często, dlatego opłacalne będzie wybranie elementów wyposażenia, które będą praktyczne, a jednocześnie mogą stanowić element dekoracyjny. Meble łazienkowe Defra posiadają klasyczne wzornictwo i elementy wykonane z prawdziwego drewna. Prezentują się niezwykle luksusowo i sprawią, że pomieszczenie zyska przytulną atmosferę.

 

Oprócz mebli ważne są też wszystkie inne elementy wyposażenia. Jeśli zdecydujemy się na wannę, to idealnie w ten styl wpisze się wolnostojąca, na charakterystycznych nóżkach. Miska wc, czy bidet nie powinny być podwieszane. Ma być to armatura sanitarna, która będzie klasyczna, bez minimalistycznych kształtów.

 

Czytaj więcej na stronie: https://www.lazienkiabc.pl/Meble-lazienkowe-c5

 

 

Istota dodatków w stylu klasycznym

 Dodatki tak jak w każdym stylu są bardzo istotne. W przypadku klasycznego wnętrza dużą rolę odgrywa oświetlenie oraz odpowiednio dobrana armatura. Lampy mogą być wiszące i sporych rozmiarów. Dobrze prezentują się takie z kryształowymi dodatkami. Mogą znajdować się też lampy boczne, czyli kinkiety, które posiadają liczne zdobienia, lub też materiałowe abażury. Takie dodatki sprawią, że wnętrze szybko może zmienić swój charakter. Baterie, najlepiej żeby były w kolorze złota lub miedzi i koniecznie miały dekoracyjne kurki. Istotne są też lustra. Nie mogą być to formy nowoczesne. Idealne sprawdzą się lustra bogato zdobione, gdzie rama prezentuje się niezwykle okazale.

 

W klasycznym wnętrzu dobrze będą wyglądały odcienie bieli. Może być to kolor waniliowy, jasnobeżowy. Idealnie będzie prezentowała się też czerń. Kolory te pasują do złota lub miedzi, które powinny znaleźć się w dodatkach. Urządzając łazienkę w takim stylu można wykorzystać wiele elementów wyposażenia, które już mieliśmy w domu. Wystarczy je tylko trochę „poprawić”, czy też przemalować. Łazienka taka nie jest na pewno chłodna w odbiorze jak wiele minimalistycznych aranżacji. Posiada ona prawdziwie domowy klimat, w którym każdy poczuje się dobrze.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.