Konferansjer – kim jest i czym się zajmuje?

Konferansjer to osoba, która zajmuje się profesjonalnym prowadzeniem różnego rodzaju imprez czy spotkań towarzyskich, które odbywają się w przestrzeni publicznej.

Głównym zadaniem konferansjera jest prowadzenie swojego wystąpienia w sposób interesujący, by zaciekawić publiczność. Powinien dobrać najbardziej atrakcyjne środki do zapowiedzi konkretnych elementów programu. Najczęściej czyni to w sposób humorystyczny, wykorzystując anegdoty lub aktorskie scenki. Jednym z obowiązków jakie ma konferansjer,  jest przede wszystkim ocena specyfiki danego wydarzenia, od której w dużej mierze zależy styl prowadzenia danego wydarzenia.

Zawód konferansjera wymaga przede wszystkim otwartości i wyjątkowych predyspozycji do prowadzenia wystąpień publicznych. Musi to być ktoś, kto nie tylko dobrze słucha, ale i ogląda. Ważne są również takie cechy jak komunikatywność, poczucie humoru i odporność na stres.

Jeśli chodzi o wynagrodzenie konferansjera, może być różne, a wszystko zależy od rodzaju i prestiżu wydarzenia, ale również od doświadczenia i rozpoznawalności prowadzącego.

Jak zostać konferansjerem? Do wykonywania tego zawodu nie potrzeba konkretnego wykształcenia. Ważne jest w tym zawodzie obycie ze sceną i funkcjonowanie w branży artystycznej. Bardzo często w roli konferansjera odnajdują się aktorzy, dziennikarze, Stand Uperzy czy celebryci.

Popularne tagi: sztuka prezentacji szkolenie sztuka przemawiania , mów jak mówca , prezentacja biznesowa