Makijaż wieczorowy – jak go wykonać, żeby trzymał się całą noc?

Ważne wyjście wymaga od nas specjalnego wyglądu. Wieczorowa kreacja idealnie komponuje się z wyrazistym makijażem. Czy wiesz jednak jak wykonać makijaż wieczorowy, aby zyskał możliwie najlepszą trwałość?

 

Makijaż wieczorowy rządzi się zupełnie innymi prawami niż dzienny. Delikatność schodzi tu na dalszy plan, a podkreślenie wielu atutów naszego wyglądu na raz, jest jak najbardziej wskazane. Duża ilość użytych produktów utrudnia jednak osiągnięcie spójności w wyglądzie, a dodatkowo niełatwo jest osiągnąć niezwykle ważny aspekt – jego trwałość.

Przed wykonaniem makijażu wieczorowego bardzo ważne jest nałożenie odpowiedniej bazy. Zwiększy ona trwałość podkładu i zapobiega jego zbieraniu się w ruchomych częściach twarzy. Oprócz tego dość cennym kosmetykiem jest także baza pod makijaż oczu. Skóra w tamtym miejscu łatwo się bowiem przetłuszcza, a ze względu na dużą ruchomość, cienie często rolują się, dając nieestetyczny efekt.

Zarówno obszar twarzy, jak i oczu, warto przypudrować, po nałożeniu bazy i podkładu wraz z korektorem. Bardzo istotne jest to zwłaszcza pod oczami, gdzie liczy się dla nas zasłonięcie cieni. Nałożenie pudru ułatwi też nakładanie innych kosmetyków, jak np. bronzera, różu czy cieni do powiek.

Na trwałość makijażu ust najlepiej wpływa nałożenie odpowiedniej konturówki. Dzięki temu nałożony później produkt nie będzie się rozmazywał. Najbardziej trwałymi produktami są kosmetyki o matowym wykończeniu. Jeśli jednak takich nie posiadamy, warto wiedzieć, że podobny efekt można osiągnąć także przy szminkach i pomadkach (nie błyszczykach!) o bardziej aksamitnym wykończeniu. W tym celu należy rozwarstwić chusteczkę higieniczną i przyłożyć do ust jedną z otrzymanych warstw, a następnie przypudrować usta przez ową chusteczkę transparentnym pudrem. Zapewni to bardzo popularny w makijażu wieczorowym efekt matowych ust, jednocześnie znacznie zwiększając trwałość produktu.

Dużą pomocą przy utrzymaniu trwałości makijażu wieczorowego są specjalne produkty do użycia pod koniec jego wykonywania. Są to produkty w formie mgiełki lub sprayu, które scalają makijaż i utrwalają go, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w przypadkach, gdy zależy nam na wielogodzinnym efekcie.

 

Makijaż wieczorowy, jak łatwo się domyślić, przeznaczony jest na wszelkiego rodzaju wyjścia, które często wymagają dużej jego odporności. Dzięki zastosowaniu opisanych wyżej rad i wskazówek, możemy przedłużyć jego trwałość i sprawić, że będzie wprawiał w zachwyt przez całą noc.

Jeśli nie umiesz sama wykonać tego typu makijażu, skorzystaj z usług makijaży stek.

Profesjonalny makijaż wieczorowy w Gdańsku http://adriannaklatt.pl/makijaz-slubny.html

ARTYKUŁY SPONSOROWANE

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.