Manekiny całopostaciowe, czy same głowy? Co przyda się Tobie?

Manekiny od wielu lat dominują na sklepowych wystawach, a także we wnętrzach punktów handlowych. Czasem pojawiają się również w przestrzeniach usługowych. W związku z taką różnorodnością miejsc przeznaczenia, mnogość zapanowała również w wariantach kukieł, które można nabyć.

Manekiny całopostaciowe – czym się charakteryzują?

Manekiny całopostaciowe to jedna z gałęzi, którą można znaleźć w katalogach producentów. Tego rodzaju kukły przedstawiają pełną sylwetkę, która w mniejszym lub większym stopniu odzwierciedla kształty prawdziwego człowieka. Takie manekiny najczęściej pojawiają się na sklepowych witrynach, ponieważ to właśnie tam właściciele sklepów chcą zaprezentować pełne stylizacje. To one mają dawać potencjalnemu klientowi jasny sygnał, że tego rodzaju odzież dostępna jest we wnętrzu sklepu. Warto zauważyć, że nie na każdej witrynie znajdziemy takie same manekiny. Będzie je od siebie odróżniał nie tylko przyodziany strój, ale i inne aspekty. Mowa tutaj tak o kolorze materiału, z którego zostały wykonane, płeć, którą przedstawiają jak i prezentowany rozmiar „ciała”. Zaglądając na strony producentów możemy spotkać się z kilkoma podziałami. Pierwszy dotyczy wspomnianej już płci. Dostępne są manekiny damskie, męskie, a także dziecięce. Kolejny podział odnosi się do ich wyglądu. Będą to kukły naturalne, czyli imitujące prawdziwego człowieka jak i te abstrakcyjne, które są zazwyczaj pozbawione cech takich jak rysy twarzy, czy peruka. Co więcej manekiny całopostaciowe mogą posiadać rożne nazwy, które będą miały wskazywać ich miejsce przeznaczenia: sportowe, giętkie, bieliźniane, plus size, ciążowe. Znaleźć w ofercie można jeszcze te stylizowane np. na jakiś styl.

Manekiny głowa, a może tors?

Wybór odpowiedniego manekina będzie warunkowany posiadanym asortymentem. Tak też, te opisywane powyżej, czyli całopostaciowe sprawdzą się na witrynach sklepowych, gdzie będą prezentowały pełne stylizacje. Z kolei w sklepach jubilerskich doskonale odnajdą się wszelkiego rodzaju ekspozytory, które można zobaczyć na stronie producenta, mianowicie https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-damskie.3. To one dadzą możliwość pokazania potencjalnym klientom pierścionków, bransoletek, kolczyków czy naszyjników. Z kolei manekin głowa to idealne rozwiązanie dla sklepów oferujących nakrycia głowy właśnie. Niezastąpiony okaże się przy prezentacji czapek, kapeluszy, a także kasków. Dla uzupełnienia dodaje się zazwyczaj okulary przeciwsłoneczne, sportowe, czy też np. gogle narciarskie.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.