Masaż relaksacyjny – doskonały sposób na ukojenie nerwów

Masaż relaksacyjny staje się coraz bardziej popularny w kraju. W dużych miastach bez trudu znajdziemy salony kosmetyczne, gabinety fizjoterapeutyczne oraz SPA gdzie zaznamy wybranego typu masażu.

Jednym z popularnych typów masaży jest masaż relaksacyjny. W dzisiejszych czasach cały czas jesteśmy w ruchu, po wielu wymagających godzinach w pracy wracamy do domu bez sił. Stres, nerwy, presja – to wszystko źle wpływa na nasz stan psychiczny i fizyczny. Dlatego więc masaż relaksacyjny cieszy się tak dużą popularnością. Masaż ten odbywa się często przy użyciu olejków zapachowych (olejku ylang-ylang lub różanego) by nadać odprężającej atmosfery. Sam masaż odbywa się w pozycji siedzącej lub leżącej. Można zostać w luźnym ubraniu bądź okryć się ręcznikiem. Masaż polega na głaskaniu, uciskaniu, ugniataniu, rozcieraniu ciała – podobnie jak w podczas masażu klasycznego. W trakcie masowania wykonuje się powolne, spokojne ruchy by obniżyć napięcie mięśni i nerwów. Wyróżnia się wiele rodzajów masażu takie jak na przykład :

  • Masaż czekoladowy – jak wskazuje nazwa, używa tam się kremu z czekolady oraz czekoladowego olejku. Masaż ten poprawia nastrój i zostawia na nas przyjemny zapach czekolady który pobudza endorfiny, czyli hormony szczęścia.
  • Masaż dla kobiet w ciąży – masaż ten odbywa się z wyjątkową starannością i zachowaniem delikatnych ruchów. Używa się nieuczulających oliwek i olejków. Masaż ten ma działanie uspokajające i wyciszające, poprawia krążenie, łagodzi bóle oraz zapobiega powstawania rozstępów.
  • Masaż ciepłymi kamieniami – technika ta sięga czasów starożytnego Rzymu. Obecnie masaż ten wykonywany jest przy pomocy bazaltowych, gładkich kamieni które rozgrzane są do temperatury około 50 stopni Celsjusza. Ten egzotyczny masaż poprawia ukrwienie i dotlenienie krwi, poprawia elastyczność mięśni i wzmacnia je, intensywnie odpręża.
  • Masaż Lomi Lomi – egzotyczny masaż wywodzący się z Hawajów gdzie wierzy się w energie przepływającą przez ciało. Masażysta podczas zabiegu wykonuje elementy tańca hawajskiego. Wszystko po to by dobrze pokierować energią płynącą przez nasze ciało. Poza tym poprawia on krążenie krwi, rozluźnia mięśnie i koi nerwy.
  • Masaż bambusem – masaż ten polega na rolowaniu po całym ciele tzw. Cho – bambusowych pałeczek. Różnią się one grubością i długością, dobiera się je odpowiednio do każdej powierzchni ciała. Element masażu dłońmi odbywa się pomiędzy zmianami pałeczek. Masaż ten modeluje uda, poprawia krążenie krwi, ma działanie drenujące.

Wybór rodzaju masaży jest ogromny, możemy go dobrać dla swoich potrzeb i wymagań. Warto jednak przez skorzystaniem z takiej przyjemności, sprawdzić przeciwwskazania ponieważ możemy być uczuleni na dany preparat. Masaż jest doskonałym sposobem by zrelaksować się i odpocząć, ale także by nabrać siły na cały tydzień pracy. Jeżeli chcecie zdecydować się na masaż warto wziąć pod uwagę skorzystanie z usług Infobuzer.pl – zakupy grupowe Warszawa gdzie możemy dostać wyjątkowe oferty i wydać mniej pieniędzy na przyjemności !

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.