Meble prowansalskie, czyli najlepsze łóżka do sypialni

Meble w stylu prowansalskim wnoszą do naszego domu ciepło południowego słońca i kolory Prowansji. Rzeźbienia, zdobienia motywami roślinnymi, kolor bieli, beżu czy odcienie kremu i szarości to proste elementy, które mają meble prowansalskie. Te wszystkie elementy tworzą nieco wiejski i budzący miłe wspomnienia charakter naszego domu.

Ważnymi elementami, dopełniającymi całości są dodatki dekoracyjne w stylu dawnych Prowansji. Meble prowansalskie odnoszą się do wiejskiego klimatu oraz natury. Nawiązują do wiejskich chałup, dawnych gospodarstw oraz dworków z XIX wieku oraz początku XX wieku. Ważnym materiałem jest kamień, który może pojawić się w prowansalskim wnętrzu w postaci kamiennej podłogi bądź pojedynczej ściany wyłożonej kamieniem. Ważną rolę dopełnia również drewno.

Meble prowansalskie wykonane są z drewna, robione są starannie, ręcznie malowane z przetarciami w stylu shabby chic. Rzeźbienia z motywami kwiatowymi nawiązują do natury, która wiodła prym w tym stylu. Sypialnia z racji swojego przeznaczenia ma zawsze wyjątkowy i nieraz niepowtarzalny charakter. Pomieszczenie to powinno być oazą ciszy i spokoju.

To miejsce w domu gdzie łóżka do sypialni spełniają funkcję bezkarnego leniuchowania, gdzie można się zaszyć na kilka chwil w ciągu dnia, a w nocy regenerować swoje siły na następny dzień. Łóżka do sypialni w stylu prowansalskim można kupić w dowolnych kolorach pastelowych. Czasem wystarczy mały akcent, aby stworzyć nowoczesne wnętrze z duszą. Na komodach, półkach w witrynach wiele dodatków oraz bibelotów. A wszystko to gustownie połączone i tworzące piękną całość.

Ozdobą eleganckiego, a zarazem przytulnego domu są odpowiednio dobrane i ustawione meble. Każdy kieruje się swoim stylem. Jedni stawiają na nowoczesność, inni na retro jeszcze inni mieszają dowolnie style, a wszystko to po to aby we własnym mieszkaniu czuć się jak najwygodniej.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.