Networking szansą na rozwój przedsiębiorstwa

Networking, to najprościej mówiąc nawiązywanie wartościowych kontaktów i dbanie o relacje biznesowe w celu rozwoju działalności. Opiera się on przede wszystkim na wymianie doświadczeń, informacji, a także obopólnym rekomendowaniu usług i produktów wśród różnorodnych przedsiębiorców. Networking działa w Polsce dzięki organizacjom, takim jak WFS Polska. Na jakich zasadach? Poniżej przeczytasz kilka istotnych informacji.

Gdzie możemy się spotkać?

Regularnie organizowane przez WFS wydarzenia zrzeszają blisko 350 Partnerów. Spotkania mają miejsce w kilkunastu miastach Polski, w tym w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Toruniu. Jak wziąć udział w jednym z nich? Wystarczy, że wejdziesz na stronę WFS Polska, wybierzesz z kalendarza spotkań interesujące Cię wydarzenie i zapiszesz się na nie, uiszczając przy tym opłatę. Warto wiedzieć, że liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie zwlekaj z decyzją zbyt długo!

Jak przygotować się do spotkania WFS?

Każdy z przedsiębiorców ma niespełna minutę na krótką prezentację o sobie, firmie oraz tego, czego aktualnie poszukuje. Ważne jest zatem odpowiednie wcześniejsze przygotowanie. Przed spotkaniem zrób niewielki research wśród uczestników. Przemyśl, z kim chciałbyś porozmazywać w pierwszej kolejności i jaką ofertę mógłbyś danej osobie sam złożyć. W rozmowie postaw na konkrety, a po wymianie wizytówek umów się na dalszy kontakt, przykładowo drogą mailową.

To, jak wiele korzyści dla swojego przedsiębiorstwa zyskujesz dzięki uczestnictwu w wydarzeniach WFS zależy w dużej mierze także od Ciebie i Twojego nastawienia. Musisz wiedzieć, iż każde ze spotkań stwarza możliwość poznania nowych ludzi z różnorodnych branż. Jeśli zatem idea współpracy i pomocy nie jest Ci obca, to z pewnością warto spróbować.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.