Niepokój i stres: wypróbuj fenibut

Na pewno nie raz czułeś silną potrzebę, aby gdzieś się zaszyć i zrelaksować – z dala od wszystkiego przestać choć na chwilę myśleć o problemach. Wydaje się to niby proste, ale jeśli w głowie mamy mętlik, to gdziekolwiek byśmy nie byli, niepokój może skutecznie uniemożliwić mózgowi wyciszenie. Są jednak sposoby na to, żeby ogarnąć niepokój i stres, by poczuć radość z życia, pewność siebie i chęć do dalszego działania.

Nootropy – słyszałeś o tych środkach? To właśnie one pomagają zmniejszać uczucie stresu i stanów lękowych – poprawiają koncentrację i pozwalają szybciej się zrelaksować. Nie warto tracić czasu na nierówną walkę, za to trzeba się czasem zatrzymać, pomyśleć o sobie, swoim zdrowiu i znaleźć idealny dla siebie sposób na relaksację.

 

Czym jest fenibut

 

Niepokój i stres, to obecnie często towarzyszące nam uczucia. Ile razy marzyłeś o spokojnym życiu, bez ciągłego stresu i problemów z nim związanych? I jak, czy udało Ci się go opanować? Przez jak długi okres czułeś spokój? No właśnie. Niestety, rzeczywistość jest taka, że tempo życia, ogrom obowiązków, lawina informacji czy współzawodnictwo, mnożą już wszechobecny i wszechogarniający nas stres.

Fenibut to antidotum na nasze lęki, niepokoje i inne zaburzenia ze strony psychiki oraz zaburzeń somatycznych, które objawiają się jako choroby i dolegliwości ze strony ciała. To substancja, która ma silne właściwości uspokajające. Jest ona pochodną GABA – podstawowego neuroprzekaźnika hamującego występującego w ośrodkowym układzie nerwowym. Fenibut wpływa na poprawę samopoczucia i regenerację organizmu – jest to istotne zarówno po stresującym dniu, jak i po mocnym treningu. Substancje nootropowe (takie jak fenibut) na tyle usuwają skutki napięcia nerwowego, że efektem tego jest uczucie wyciszenia i zlikwidowanie natłoku myśli.

Dzięki temu, że fenibut aktywnie przekracza barierę krew – mózg, uważany jest za preparat bardzo skuteczny. W ten sposób udowadniając, że nootropy pomagają w wielu trudnych sytuacjach życiowych.

 

Fenibut czyli sposób na relaksację

 

Reakcja organizmu na stres to – na początku – mobilizacja sił i zwiększenie wydolności funkcji poznawczych organizmu. Organizm „bierze się w garść”, żeby mieć kontrolę nad sytuacją i siłę by działać. To oczywiście wpływa pozytywnie i mobilizująco. I jeśli jest to umiarkowany stres (raz na jakiś czas), to najczęściej znajdujemy rozwiązanie i szybki sposób na relaksację, żeby go wyeliminować. Jednak kiedy sytuacja powraca zbyt często, to relaks może być nie wystarczający, a skutki zaczynają być negatywne.

Żeby przywrócić harmonię organizmowi można wypróbować wiele sposobów na przykład: skorzystać ze świeżego powietrza (spacery zawsze są wskazane), pójść na masaż, uprawiać sport, zapisać się na jogę, czy inną medytację, włączyć w domu ulubioną muzykę, zapalić świeczki, położyć się wygodnie i głęboko, spokojnie oddychać itd. A kiedy takie tradycyjne metody nie przynoszą jednak oczekiwanych efektów, wówczas warto sięgnąć dodatkowo po sprawdzone, ale bezpieczne środki nootropowe, takie jak fenibut.

 

Bo fenibut to preparat, który pobudza i motywuje do działania, dzięki temu pomaga w rozwiązaniu trudnych spraw lub ułatwia w znalezieniu wyjścia z problemowej sytuacji. Dzieje się tak dlatego, że działa on uspokajająco, łagodząc objawy stresu i lęku, a, że pomaga też w zasypianiu, wpływając na jakość snu, to pozwala nam pokonać wszelkie niekorzystne objawy i skutki nagromadzonego napięcia.

 

Pewność siebie i ekstrawersja – skutki zażywania fenibutu

 

Jest mnóstwo sposobów na radzenie sobie ze stresem i każdy może być dobry o ile jest skuteczny, a przede wszystkim trwały. Wydaje się, że podstawową kwestią jest zmiana nastawienia do życia, ale, czy myśląc o tym, że chcemy schudnąć, staniemy się szczupli następnego dnia? Czasem nie jest to proste. Jeśli nie zrazimy się przeszkodami i trudami, które trzeba pokonać, żeby wejść na swój Mount Everest, to jest to osiągalne. Jeśli brak Ci pewności siebie i nie masz natury ekstrawertycznej, to tym bardziej fenibut jest dla Ciebie. Pewność siebie w dążeniu do jakiegokolwiek celu jest kluczową kwestią w naszym życiu. Jeśli wierzymy, że nam się uda, że damy radę, to tak będzie – kwestia czasu.

Fenibut może pomóc w osiągnięciu pewności siebie, dzięki której swoje cele przekujesz w sukces. Efekt jego zażywania, to między innymi też wspomaganie w interakcji z innymi ludźmi – zmniejsza objawy fobii społecznej. Jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, którym obca jest pewność siebie i otwartość – ekstrawersja.

Fenibut jest również odpowiedzialny za aktywność dopaminy w naszym mózgu. Pozwala nie tylko obniżyć poziom napięcia, ale poprawi nastrój, tak, że jesteśmy gotowi na nowe bodźce. Co ciekawe, fenibut sprawi, że zniknie uczucie nieśmiałości.

Poza natłokiem obowiązków i wyścigu z czasem, problemów zawodowych i prywatnych jak chociażby kłopoty w związku, śmierć bliskiej osoby, rozwód… zdarza się, że dla niektórych z nas nawet zwykłe trudności życiowe czy poprzeczki, jakie stawia los potrafią być na tyle stresujące, że wywołują negatywne objawy psychiczne i fizjologiczne. Podsumowując – stres bardzo niekorzystnie wpływa na nas, nasze zdrowie. Dlatego nie warto czekać i dać się „zjeść” nerwom. Czasem warto wesprzeć się suplementami lub preparatami takimi jak środki nootropowe, do których zalicza się fenibut.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.