Pielęgnacja peruk syntetycznych

Noszenie peruki nie jest już tylko sposobem na maskowanie problematycznych braków na skórze głowy. Dzięki niedrogim perukom z syntetycznych włosów każda kobieta (i nie tylko kobieta) może w mgnieniu oka zmienić swój wizerunek o 180 stopni. Obecnie niemal każda trendsetterka kochająca bawić się modą ma w swojej kolekcji przynajmniej jedną zastępczą fryzurę, która towarzyszy jej podczas wielkich wyjść. Co zrobić, aby syntetyczna peruka zachowała swoją nienaganną kondycję na dłużej? Sprawdź!

Czysta i zadbana peruka – jak to zrobić?

Peruki syntetyczne są znacznie mniej wymagające w pielęgnacji niż modele z naturalnych włosów. Podstawą właściwej pielęgnacji sztucznych włosów jest ich regularne mycie. Jeśli peruka nie jest codziennie używana, wystarczy czyścić ją raz na dwa miesiące. Do mycia peruki należy użyć specjalnego szamponu dedykowanego sztucznym włosom. Pierwszym etapem procesu jest wymoczenie peruki w misce wypełnionej wodą z dodatkiem szamponu. Następnie wygniatamy kłąb peruki, unikając tarcia. Po 15 minutach „kąpieli” należy wlać do miski czystą wodę i wypłukać pasma. Czynność powtarzamy dwukrotnie. Na oczyszczoną z kurzu i innych zabrudzeń perukę można nanieść specjalny balsam, który nabłyszczy włosy i nada im połysk. Delikatnie osuszoną ręcznikiem perukę nakładamy na stojak i czekamy, aż włosy wyschną. Kiedy pasma będą już suche, możemy przeczesać je palcami lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.

Stylizacja peruki z syntetycznego włosa

Sztuczne włosy pozbawione są łusek, które pełnią funkcję ochronnego pancerzyka, dlatego szczególnie narażone są na uszkodzenia. Kontakt z gorącym powietrzem suszarki, prostownicą i lokówką będzie działał na sztuczne włosy destrukcyjnie. Każdy producent peruk podkreśla, że ingerowanie w strukturę fabrycznie produkowanych pasm może bezpowrotnie je zniszczyć.

Przechowywanie peruki

Istotnym czynnikiem wpływającym na żywotność peruki jest jej prawidłowe przechowywanie. Jeśli chcesz, aby długie blond pasma lub rude loki zawsze nienagannie się prezentowały, przechowuj je na w miejscu, gdzie nie osiada kurz (na przykład w pudełku lub foliowej torbie).