Planujesz wakacje i szukasz praktycznej torby podróżnej? Zobacz nasz poradnik

Jakże często w ciągu całego roku uciekamy myślami do tych kilku beztroskich chwil podczas wakacyjnego urlopu! Pragniemy spokoju, słońca i wolności od codziennych obowiązków. Im bliżej wakacji, tym chętniej planujemy szczegóły naszego wyjazdu – przeglądamy dostępną garderobę i akcesoria, uzupełniamy wakacyjną kosmetyczkę o kremy do opalania oraz robimy mały remanent dna szafy w poszukiwaniu plecaka. Czym warto się kierować, kupując nową torbę podróżną?

 Modne plecaki czy tanie walizki? Która z opcji lepiej się sprawdzi?

Wakacyjną torbę warto zawsze dopasowywać do kierunku i sposobu naszego podróżowania. Podczas wyjazdów liczy się przecież przede wszystkim wygoda. Osoby, które cenią sobie niezorganizowane wojaże do nieco dzikich i mało ucywilizowanych miejsc, w których nie do końca wiedzą, co je czeka, powinny postawić na modne plecaki z dobrym stelażem. Brak utwardzonych czy wybetonowanych dróg skutecznie eliminuje torbę z kółkami. Plecak z odpowiednim stelażem i pojemnością będzie w takim wypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Jeśli wybieramy się w Bieszczady, Beskid Sudecki czy w Tatry, postawmy na plecak sportowy wyposażony w liczne przegródki, kieszonki, piankowe ramiączka i pas biodrowy. Szczególnie ten ostatni pozwala odciążyć nieco kręgosłup i w odpowiedni sposób rozłożyć ciężar bagażu.

 Marzysz o wakacjach pod palmami? Wybierz torbę!

Jeśli z kolei bliższym sposobem spędzania wakacji jest pobyt w ekskluzywnym kurorcie, zdecydowanie wybierz torby podróżne. Będą one odpowiednie do transportu w samolocie. Wielu producentów walizek podróżnych stara się specjalnie dopasować ich rozmiary do regulaminów wprowadzanych przez przewoźników lotniczych. Walizki podróżne są pojemne, a dzięki paskom podtrzymującym umieszczonym wewnątrz podtrzymują wszystkie elementy na swoim miejscu. Tanie walizki wyposażone w kółka mogą się jednak szybko psuć, warto więc starannie wybierać model dla siebie i postawić na coś porządniejszego.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.