Praktyczne, nowoczesne komody do salonu i sypialni

Szukasz pomysłów na przechowywanie w salonie lub sypialni? Poznaj stylową, funkcjonalną komodę. Poza aspektem użytkowym nowoczesne komody również zapewniają powiew elegancji w Twojej przestrzeni. Bo kto może oprzeć się pięknej formie, która spełnia praktyczną funkcję i działa w prawie każdym pomieszczeniu w domu?

Komody naprawdę błyszczą w dziale „atrakcyjnego przechowywania”. To, co odróżnia je od innych przedmiotów do przechowywania, takich jak obszerne szafki i szerokie kredensy, to ich niewielka powierzchnia. Przykładowo komody mające głębokość 40 cm idealnie nadają się do mniejszych przestrzeni. Poza tym, że są płytkie, jego wydłużony kształt oznacza, że ​​dobrze przylega do ściany, za sofą lub na końcu wysokiego łóżka.

Rozmiar ma znaczenie: funkcja i forma

Komody do salonu

Próbujesz zdecydować, jakiej wielkości potrzebujesz komody? Zacznij od zastanowienia się, do czego ją potrzebujesz. Czy ma być to proste rozwiązanie do przechowywania? A może szukasz elementu, który może eksponować Twoją nową lampę i kilka zdjęć? Pamiętaj, że ilość rzeczy, którą musisz przechowywać, prawdopodobnie wzrośnie, więc jeśli masz możliwość, wybierz więcej miejsca do przechowywania, niż myślisz, że potrzebujesz.

Następnie oceń styl swojego salonu i zdecyduj, czy chcesz mieć element pasujący do obecnego wyglądu, czy też chcesz stworzyć kontrast i dodać zainteresowanie meblem. Biała komoda na tle ciemnej, tapety w geometryczne wzory? Komoda w kolorze jasnego dębu do stylu skandynawskiego? Czemu nie? Nie martw się o kolizję materiałów. Możesz mieszać i dopasowywać prawie każdy rodzaj materiału, od drewna przez akryl po szczotkowany metal.

Komody do sypialni

Gdy wybierasz komodę do sypialni, musisz upewnić się, że pasuje on do obecnych mebli pod względem wielkości. Rozważ to w odniesieniu do łóżka lub szafy. Zalecamy umieszczenie komody wzdłuż pustego odcinka ściany zwróconego w stronę łóżka, z przodu lub z boku. Mogą jednak również stać pod oknem.

Standardowa komoda ma od sześciu do dziewięciu szuflad. Mniejsze akcesoria, takie jak, bielizna, biżuteria i krawaty, a także mniejsze elementy odzieży, takie jak koszulki i szorty, doskonale nadają się do mniejszych szuflad, ale większe ubrania wymagają nieco więcej miejsca. Podwójne komody mają zwykle większe, szersze szuflady, a tym samym więcej miejsca do przechowywania niż standardowe komody.

Jeśli szukasz komody, która zmieści wyższe przedmioty lub stosy, zastanów się nad kombinacją komody z szufladami i szafkami. Oprócz szuflad, może posiadać dwie duże szafki z wieloma półkami. Należy pamiętać, że drzwi komody będą wymagały luzu wahadłowego, dlatego należy odpowiednio zmierzyć odległość np. od łóżka.

Gdy dowiesz się, jakiego rozmiaru komody szukasz, aby znaleźć komodę odpowiednią dla siebie i swojej sypialni lub salonu odwiedź https://sklep.akord.net.pl/11-biala-komoda