Skuteczna walka z bólem – co warto stosować

Dolegliwości bólowe potrafią uprzykrzyć codzienne życie i sprawić, że normalne funkcjonowanie nie jest możliwe. Mamy wiele możliwości względem radzenia sobie z bólem, w zależności od jego przyczyny, ale i nasilenia. Zarówno wybierając spośród produktów aptecznych, jak i stawiając na domowe sposoby.

Najczęściej towarzyszy nam ból głowy. Jeśli pojawia się raz na jakiś czas, niwelujemy go stosując powszechnie dostępne środki bez recepty, jak Ibuprom, Apap, Etopiryna, Paracetamol czy Ketonal. Są to jednak środki nie do końca obojętne dla naszego organizmu, stąd powinny być stosowane tylko w wyjątkowych sytuacjach. Pomimo skutecznego działania i bezpieczeństwa stosowania większości dostępnych medykamentów na dolegliwości bólowe, każda substancja podawana tą drogą, w zbyt dużych ilościach i zbyt często, zaburza funkcjonowanie organizmu.

Decydując się na środki przeciwbólowe trzeba również mieć na uwadze ewentualne uczulenie na poszczególne składniki zawarte w danych preparatach. W tej kwestii najlepiej poradzić się lekarza lub farmaceuty, by wybrać najlepszy środek dla siebie, bezpieczny w stosowaniu i działający łagodnie, ale skutecznie.

Z dolegliwościami bólowymi można również radzić sobie domowymi sposobami. Na ból głowy sprawdzają się doskonale chłodne okłady bądź okłady z octu. Z naturalnych specyfików świetnie działa aloes, który radzi sobie nie tylko z bólami różnego rodzaju, ale ze względu na swoje właściwości prozdrowotne i pielęgnacyjne, znajduje znacznie szersze zastosowanie.

Bóle brzucha można łagodzić ciepłymi okładami lub stosując termofor. To skuteczne sposoby między innymi na uciążliwe dolegliwości kobiece. Nierzadko różnego rodzaju infekcje alarmują nas początkowo dolegliwościami po stronie gardła. Nim sięgniemy po antybiotyk warto skorzystać z płukanek ziołowych, na przykład z szałwią czy rumiankiem. Sprawdza się również woda z solą. Z kolei ból kręgosłupa, nierzadko powodowany przeciążeniem w pracy bądź podczas wykonywania prac domowych i ogrodowych, może ustąpić pod wpływem kojącego działania maści rozgrzewających.

Tak naprawdę domowych, w pełni bezpiecznych i naturalnych sposobów radzenia sobie z bólem, mamy wiele. Wystarczy znaleźć środek najlepiej działający na nasze dolegliwości, a po tabletki sięgać w ostateczności.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.