Smoczek dla dziecka – jeden z ważniejszych zakupów

Każde dziecko ma naturalną potrzebę ssania. To między innymi z tego względu karmienie piersią jest tak ważne dla malucha, bo daje mu poczucie bezpieczeństwa i pozwala zacieśniać więzi. To także sposób na uspokojenie malucha. Alternatywą staje się smoczek, który należy odpowiednio dobrać.

Jednym z ważniejszych elementów, jeśli chodzi o smoczek, jest materiał z jakiego ten został wykonany. Kauczukowe smoczki są plastyczne i miękkie. Poznać je można po delikatnie brązowym zabarwieniu. Niestety mogą wydzielać zapach gumy, poza tym szybko ulegają deformacjom, co wymusza częstą ich zmianę. Alternatywą staje się smoczek silikonowy, który jest bezbarwny i bezzapachowy. Wykazuje również wyższą trwałość, a gotowanie czy kontakt ze śliną nie powoduje pokrywania nalotem. Wadą jest niestety podatność na uszkodzenia mechaniczne.

Smoczek musi zostać również odpowiednio dobrany pod względem kształtu. Najlepiej sprawdza się smoczek anatomiczny. Można wybrać również okrągły, który do buźki wkłada się dowolną stroną. Podobny kształt oferuje smoczek symetryczny. Tak naprawdę dopasowanie smoczka zależne będzie od preferencji dziecka. Maluch oczywiście nie jest w stanie powiedzieć, jaki smoczek mu odpowiada, ale rodzice z powodzeniem zauważą, który smoczek dziecko „polubiło”.

Ostatnia kwestia to konieczność sprawdzenia, czy kupowany smoczek posiada stosowny atest, jak i czy w jego składzie nie znajdujemy szkodliwego BPA. Warto rozważyć wybór smoczka opatrzonego opakowaniem podróżnym, które ułatwia przechowywanie i transport smoczka, jak i utrzymanie go w czystości.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.