Sposoby jak rzucić palenie?

W dzisiejszych czasach problem jakim jest nałóg palenia papierosów, dotyczy większości społeczeństwa. Spora ilość nałogowych palaczy zastanawia się jak rzucić palenie? W gruncie rzeczy nie jest to taka prosta sprawa jak się wydaje. Więc jakie są skuteczne sposoby, by rzucić palenie?

Jak rzucić palenie? To pytanie zadaje sobie większość osób uzależnionych od nikotyny. Nie jednokrotnie podejmowali próby walki z nałogiem, lecz bezskutecznie. Nie jest to prosta sprawa, ponieważ wszystko zależy od psychiki człowieka. Nie da się raczej z dnia na dzień rzucić palenia, jest to wręcz nie możliwe.

Jak rzucić palenie? W pokonaniu tego nałogu najważniejsza jest silna wola, determinacja, a większości przypadków nawet konsultacja ze specjalistą, który pomoże w walce z tym paskudnym nawykiem. Zacząć palenie jest bardzo łatwo, człowiek nawet nie wie kiedy już jest uzależniony. Bowiem zaczyna się niewinnie od jednego papierosa zapalonego w towarzystwie, a kończy się tym, że takiej osobie z czasem brakuje nikotyny w organizmie, staje się nerwowa, rozdrażniona i jedynym ,co przychodzi do głowy jest chęć zapalenia papierosa. Z czasem nałóg dotyka, tak bardzo, że jedna osoba jest w stanie wypalić jedną paczkę dziennie, czasem więcej.

Powody, by rzucić palenie:

• Stan zdrowia, nie pozwalający na dalsze palenie
• Zaoszczędzenie pieniędzy, bo papierosy to drogie używki
• Lepsze samopoczucie po rzuceniu nałogu

Osoba, która chce rzucić palenie musi sama do takiej decyzji dojrzeć, zalecenie od lekarza nic nie da, bo jest to nałóg, z którym jest trudno walczyć. Następną cechą w osiągnięciu sukcesu jakim jest rzucenie palenia papierosów, to samokontrola. Osoba decydująca się na walkę z uzależnieniem, powinna sobie notować ile, kiedy i w jakich okolicznościach miała ochotę sięgnąć po papierosa. Czy spowodowane to było stresem? Czy może wpłynął na to inny czynnik?

Palenie papierosów jest kwestią przyzwyczajenia, od której z czasem można się odzwyczaić, wystarczy trochę chęci i motywacji.

Następnym ważnym elementem, który pomoże w rzuceniu palenia jest, poinformowanie swoich bliskich o takim zamiarze, a także przyjaciół i znajomych, przede wszystkich, też tych palących, by przy takiej osobie spróbowali powstrzymać się od palenia. W ten sposób takie osoby unikną kuszenie, widząc, że w jej towarzystwie inna osoba pali.

Jeżeli wszystkie metody zawiodą, bo też się tak może zdarzyć i osoby dalej będą się zastanawiały nad tym jak rzucić palenie? Nie pozostanie im nic innego, jak zapisać się do grupy wsparcia. Takie spotkania na pewno wpłyną pozytywnie na osobę uzależnioną, bo nie będzie sama pozna, takie same osoby, z tym samym problemem. Może wsparcie drugiej osoby uzależnionej przyniesie pozytywny skutek i nałóg pójdzie w zapomnienie?

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.