Stan skóry a zdrowie organizmu

Tylko zdrowa skóra może być piękna i promienna. Gładka cera sprzyja budowaniu pewności siebie, podwyższa poczucie własnej wartości. Mówiąc o skórze, bardzo często rozpatrujemy ją w kontekście wyglądu zewnętrznego, który przecież nie powinien być najważniejszy.

Barometr zdrowia

Wygląd skóry bardzo często informuje nas o stanie zdrowia organizmu. Owszem, jej nieodpowiednia kondycja może być również efektem złej pielęgnacji lub jej braku. Mimo wszystko nie należy ignorować choćby najmniejszych objawów. Wczesne zgłoszenie się do lekarza i wykrycie choroby w początkowym stadium przyspiesza leczenie. Szybciej zobaczymy jego efekty, zaoszczędzimy na lekarstwach, gdyż nie będzie potrzeby długiego ich przyjmowania, a także zadbamy o wątrobę. Każda diagnoza dermatologiczna poprzedzona jest uprzednim wywiadem odnośnie trybu życia pacjenta, jego diety i przyzwyczajeń. Dzięki takiej rozmowie lekarz z łatwością stwierdzi co nam dolega i dobierze odpowiednią terapię.

Objawy chorób

Jeśli cierpisz na którąś z poniższych dolegliwości, sprawdź co może ona oznaczać.

  • Świąd skóry – alergie, atopowe zapalenie skóry;
  • Złe gojenie się ran – cukrzyca;
  • Nadmierna potliwość – choroby trzustki, nadczynność tarczycy, gruźlica;
  • Rumieńce na twarzy – nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca;
  • Obfite owłosienie (u kobiet) – zespół policystycznych jajników lub guzy jajników;
  • Łysienie – zaburzenia hormonalne (u kobiet), skutki uboczne przyjmowania leków, niedokrwistość;
  • Obrzęki – choroby nerek (tj. zapalenie nerek, zespół nerczycowy), choroby serca, alergie pokarmowe.

To tylko kilka z możliwych objawów, których, zarówno jak dolegliwości, istnieje o wiele więcej. Aby mieć pewność, że cierpisz na którąś z powyższych chorób koniecznie udaj się do lekarza. Każdy człowiek jest inny i zmiany skórne należy oceniać bardzo indywidualnie. A jeśli chcesz pozbyć się przykrych oznak choroby, odzyskać dawną pewność siebie i szczęście, z pewnością pomoże Ci Dermatolog Wawer.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.