Tablica na ścianę do domowego biura

Nie ma chyba lepszego narzędzia organizacyjnego niż stara dobra tablica. Chociaż nowoczesna technologia dostarcza nam różnorodne narzędzia elektroniczne i wirtualne, które mają nam pomóc ogarnąć plan dnia i przypomnieć o najważniejszych wydarzeniach, to jednak wiele osób decyduje się pozostać przy klasycznych rozwiązaniach. A jednym z nich jest właśnie tablica na ścianę, do której przypinane są wszelkie plany, kalendarze i karteczki z ważnymi informacjami, na której na bieżąco dopisywane są pomysły i złote myśli. Nie zmienia się więc sam sposób organizacji, zmieniają się jedynie tablice, bo dziś do wyboru mamy znacznie więcej, niż tablicę korkową. Jakie jeszcze rodzaje tablic oprócz korkowych dostępne są na rynku?

Tablice suchościeralne

Początkowo ich miejsce było głównie w szkołach. W specjalistycznych sklepach dostępne były jedynie duże rozmiary, które nierzadko zajmowały całą ścianę. Dziś możemy kupić sobie tablicę suchościeralną w proporcji odpowiedniej do wymiarów naszego domowego biurka. Charakterystyczna biała tablica na ścianę sprawdza się nie tylko jako miejsce, po którym można pisać bez ograniczeń za pomocą specjalnych markerów, ale także jako przestrzeń do organizacji dokumentów. Wystarczy przypiąć magnesem. Jeśli zależy nam właśnie na tej funkcji, powinniśmy jednak wcześniej sprawdzić właściwości wybranej tablicy, ponieważ nie wszystkie dostępne na rynku mają właściwości magnetyczne. Te z powierzchni melaminowej nadają się jedynie do pisania, ale ich zaletą jest ich lekkość oraz niska cena. Jeśli wolimy trwalsze tablice, z możliwością przypinania magnesów, powinniśmy wybrać tablicę z lakierowanej stali. Ciekawym rozwiązaniem są również tablice suchościeralne z gotowym nadrukiem, na przykład planerem pozwalającym na szybkie uzupełnienie, albo kratką, dzięki której łatwo narysujemy linie i wykresy.

Przydatne akcesoria: kolorowe markery do tablic suchościeralnych, gąbka, magnesy.

Tablice kredowe

Kolejną alternatywą do domowego użytku jest kredowa tablica na ścianę. Dostępne są także w małych rozmiarach i w najbardziej fantazyjnych kształtach, więc jeśli nad biurkiem zechcemy mieć czarnego kota zamiast tradycyjnego prostokąta – nie ma problemu! W sklepach specjalizujących się w sprzedaży tablic znajdziemy to i jeszcze więcej. Wystarczy dopasować wymiary i już będziemy mogli cieszyć się możliwością pisania kredą i przyczepiania papierów lub dekoracji za pomocą magnesów (wszystkie kredowe tablice na ścianę są jednocześnie magnetyczne).

Przydatne akcesoria: kredy lub wygodne markery kredowe w różnych kolorach, gąbki, magnesy o różnej wielkości i kolorystyce.

Zamiast korka – pianka lub tekstylia

Najbardziej zbliżone wyglądem i funkcjami do tablic korkowych są tablice tekstylne i piankowe. Ich zaletą jest to, że łatwo jest dobrać je do wystroju wnętrza. Dostępne są bowiem w różnych kolorach. Polecane są jednak tam, gdzie zmiany informacji są rzadsze. Sprawdzą się, więc jeśli zechcemy przymocować do nich stałe inspiracje, cytaty, czy mapy.

Przydatne akcesoria: zestaw kolorowych pinezek lub szpilek.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.