Taniec jako zabawa, sport i sztuka

Czym jest taniec? Formą spędzania wolnego czasu, jedną z licznych dyscyplin sportowych czy też może sztuką? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Taniec według Agustina Egurroli to idealne połączenie każdego z tych elementów. Poznaj filozofię tańca według znanego mistrza.

Taniec jako zabawa

Akademia taneczna prowadzi zajęcia dla osób w każdym wieku, na zajęcia można już przychodzić od pierwszych lat życia. W początkowym okresie jest to zatem przede wszystkim zabawa ruchowa, która pozwala na stworzenie podstaw służących do budowania dalszego rozwoju dziecka. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych umiejętności nabywanych przez nas wszystkich wraz z wiekiem, im wcześniej dzieci zaczynają tym większe mają następnie szanse na to, by osiągnąć poziom mistrzowski i z pasji tanecznej stworzyć styl życia.

 

Taniec jako sport

Dalszy rozwój tanecznej pasji pod okiem doświadczonych instruktorów zatrudnionych w akademii tańca to zdobycie kolejnych stopni wtajemniczenia. Większy zakres ruchów, szybsze tempa, wzmocnienie umiejętności rytmicznych są nie tylko rozwojem umiejętności tanecznych wśród dzieci i młodzieży, ale także zapewniają rozwój fizyczny na odpowiednim poziomie. Regularne zajęcia taneczne są doskonałą szansą na utrzymanie dobrej formy fizycznej młodego organizmu. Jak każda inna dyscyplina sportowa, również i taniec wzmacnia także i psychikę osoby uprawiającej go na co dzień. Przekraczanie kolejnych barier, zdobywanie nowych poziomów umiejętności są podstawowymi cechami, które kształtują odpowiednie postawy wśród młodych ludzi.

Taniec jako pasja

W pewnym momencie następuje trzeci, ostatni stopień rozwoju osoby uprawiającej taniec u choreografów z Warszawy, posiadających wiedzę i doświadczenie zawodowe nabyte przez lata własnych występów i prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży. Na tym etapie pojawia się prawdziwa pasja, dzięki której możliwe jest osiągnięcie poziomu mistrzowskiego. To właśnie wtedy następuje zaangażowanie w jeden z zespołów tanecznych, zgodnych z indywidualnymi upodobaniami. Taniec w rytmie hip-hop obecny jest przede wszystkim w grupie SWAGG, nagradzanej zarówno w Polsce jak i za granicami naszego kraju. Miłośnicy muzyki dance występują w formacji V2, która również zdobywa wiele nagród na turniejach krajowych i zagranicznych. Zdobyła między innymi liczne tytuły Mistrza Polski. W agencji tanecznej Agustina Egurroli pracuje wieli zawodowych tancerzy. Równie popularna jest grupa VOLT, którą prowadzi zajęcia w szkole tanecznej Egurrola Dance Studio w Warszawie. Wielu z nich jest również profesjonalnymi choreografami. Egurrola Dance Studio ma siedziby w niemal całej Polsce. W ostatnim czasie otworzyła dwie nowe szkoły, m.in. we Wrocławiu. Niebawem, bo w lutym 2018 roku zobaczymy nową szkołę tańca w Katowicach!

Czym dla Ciebie jest taniec – zabawą, sportem, pasją? Jeśli znasz odpowiedź na to pytanie, na pewno zechcesz dołączyć do akademii tanecznej Agustina Egurroli. Jeśli zaś nie wiesz co odpowiedzieć, tym bardziej skontaktuj się z nami i zobacz, jak opisaną powyżej filozofię wcielamy w życie. Warsztaty taneczne obejmują taniec klasyczny i różne rodzaje tańca nowoczesnego, więc możesz przy naszej pomocy odkryć swój ulubiony.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.