To pomoże Ci wybrać prezent!

 W ciągu całego roku jest mnóstwo okazji do tego, żeby podarować komuś prezent. Rozpoczynając od świętowania nowego roku, a kończąc na Świętach Bożego Narodzenia. W trakcie mamy jeszcze mnóstwo dobrych okazji, takich jak Dzień Matki, Walentynki, rocznice, urodziny i całą masę innych. I zawsze w czasie, kiedy nadchodzi ten ważny dzień, czujemy tę samą presję i dręczy nas pytanie – “co tym razem kupić?”.

Przygotowaliśmy dla Was pewną poradę, która pozwoli Wam wybierać odpowiednie prezenty – niezależnie od tego, komu chcecie je podarować.

Wyobraźmy sobie, że zbliża się kolejna okazja i myślimy “jaki prezent na Dzień Matki wybrać”? Spójrzmy – czy nie jest tak, że ciągle wchodzimy do centrum handlowego i przez kilka godzin chodzimy w kółko zadając sobie pytanie “co kupić?”, “czego ona może potrzebować?”, “czego może chcieć?”. Czasami też piszemy do znajomych i rzucamy pytanie “hej, co kupujesz swojej mamie?”.

Wszystko jest w porządku, jeżeli krążenie po galeriach sprawia nam przyjemność i mamy szczęście do tego, żeby zawsze trafiać z prezentami. Jeżeli jednak nie jesteś w gronie tych szczęśliwców – proponujemy Ci pewną zmianę myślenia.

Cały sekret polega na tym, żeby nie skupiać się na fizycznym przedmiocie i pytaniu “co kupić?”, ale na tym co chcemy przez to powiedzieć obdarowanej osobie. Najpierw znajdujemy odpowiedź na pytanie o “komunikacyjny wymiar” prezentu – a dopiero później dopasowujemy do tego odpowiedni przedmiot. Brzmi bardzo prosto? No jasne!

Prawdopodobnie kojarzysz sytuację, w której otrzymujesz od kogoś prezent i od razu wiesz, co ta osoba chce Ci przez to powiedzieć. Czasami jest to nawiązanie do zabawnej sytuacji, którą przeżyliście, czasami też chodzi o coś zdecydowanie bardziej intymnego – komunikatów jest sporo. Fundamentalna różnica polega na tym, żeby na etapie wyboru prezentu “wejść w buty” osoby, której chcemy coś podarować.

Podsumujmy:

  1. Najpierw zadajesz sobie pytanie: co chcę powiedzieć tej osobie?
  2. Następnie: jakim przedmiotem mogę to wyrazić?
  3. Dopiero później szukasz odpowiedzi na: co ta osoba pomyśli, kiedy otrzyma taki prezent?

Jeżeli zastosujesz ten sposób myślenia, czasem możesz zboczyć na naprawdę niesztampowe ścieżki. Możesz narazić się na to, że jeżeli pozostali goście dowiedzą się o tym, co przygotowałeś/przygotowałaś, popatrzą na Ciebie naprawdę dziwnie, ale jedno jest pewne – Twój podarunek będzie mieć znaczenie i wywoła wiele emocji u obdarowanej osoby.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.