Weekendowy wypad jako pomysł na prezent

Nie masz pomysłu na prezent dla bliskiej Ci osoby?  Nie martw się, jest na to sposób  – zorganizuj weekendowy wypad ! Przedstawimy Ci kilka pomysłów oraz porad jak zaplanować wycieczkę by był to niezapomniany wyjazd który będziecie miło wspominać.

Zaplanuj wycieczkę z wyprzedzeniem by wszyscy Twoi znajomi mogli się do niej dopasować. W dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest znaleźć czas, nawet w weekendy, warto więc wcześniej zająć termin. Upewnij się także że osoba którą chcesz obdarować, nie ma żadnych planów na weekend wyjazdu.

Wybierz odpowiednie miejsce, może być to miasto w którym pierwszy raz się spotkaliście lub miejsce w którym przeżyliście razem niesamowitą przygodę. Kwaterę także warto zamówić wcześniej by nie okazało się, że musimy szukać miejsca do spania na ostatnią chwilę. Dla pewności możemy skorzystać z usług takich firm jak na przykład Kwaternica.pl – oferty noclegowe Zakopane gdzie możemy znaleźć i zarezerwować nocleg. Więc mamy zaplanowany termin, zarezerwowany hotel, co dalej? Należy zastanowić się co będziemy tam robić i jakie atrakcje oferuje okolica. Możemy cały weekend chodzić na imprezy i bawić się wyśmienicie lub spędzić czas w bardziej aktywny sposób na przykład spróbować jakiegoś sportu ekstremalnego lub aktywności fizycznej której nigdy wcześniej nie robiliśmy. Nie zależnie co wybierzemy, najważniejsze jest by dobrze się bawić i mieć później co wspominać.

Jaki środek transportu wybrać? Jeżeli jedziemy mała grupą znajomych, możemy udać się samochodem. Dzięki temu jesteśmy mobilni i możemy zabrać ze sobą tyle bagażu, ile tylko zmieści się w bagażniku. Alternatywną opcją jest transport publiczny. Możemy wtedy pojechać większą ekipą, lecz musimy ograniczyć bagaż. Zdani wtedy  jesteśmy na godziny przyjazdu i odjazdu pociągów czy autobusów.  Jeśli ma być to dalsza wyprawa, kolejną opcją jest lot samolotem. W takim przypadku na bilety należy „polować” już wiele wcześniej by załapać się na atrakcyjną cenę.

Nie należy zapominać o zdrowiu – warto zabrać ze sobą podstawowe leki, na wszelki wypadek. Jeżeli wybieramy się nad morze lub w inne słoneczne klimaty, należy zabrać ze sobą kremy z filtrem. Jeśli udajemy się w dalekie kraje najpierw sprawdzić czy nie są obowiązkowe szczepienia itp. Nikt przecież nie chce kojarzyć sobie wypadu z chorobą czy złym samopoczuciem.

Udanego wypoczynku !

 

Artykuł sponsorowany

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.