Właściwa pielęgnacja skóry dłoni i stóp

Każdego dnia narażamy naszą skórę na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych, które mogą niszczyć naturalną warstwę ochronną naskórka i zaburzać równowagę skóry. Szczególnie podatna na uszkodzenia jest delikatna skóra dłoni i stóp, dlatego warto zadbać o nią w sposób szczególny i do codziennej pielęgnacji wybrać bezpieczne, organiczne kosmetyki. Dzięki nim, skóra zachowa swoją naturalną elastyczność, a także nabierze estetycznego wyglądu i zdrowej kondycji.

Kosmetyczne produkty organiczne

Kosmetyki organiczne są odpowiedzią, na rosnącą świadomość konsumencką oraz wysokie wymagania osób, które chcą stosować naturalne i w pełni bezpieczne dla zdrowia, środki do mycia i pielęgnacji ciała. Skład organicznych wyrobów, w całości opiera się na wyciągach roślinnych, pochodzących jedynie z certyfikowanych upraw ekologicznych, surowcach mineralnych i naturalnych olejkach eterycznych, czego dowodem są, certyfikaty międzynarodowych organizacji, zajmujących się kontrolą jakości tych składników. Wśród nich można wymienić m.in.: ECOCERT, BDIH, SOIL ASSOCIATION, COSMEBIO.

Pielęgnacja dłoni

By sprostać potrzebom wymagającej skóry dłoni, należy starannie wybrać organiczne kosmetyki dostosowane do jej potrzeb. Częste mycie, zanieczyszczenia, warunki atmosferyczne mogą wysuszać dłonie i sprawiać, że będą one nieprzyjemne w dotyku, szorstkie, popękane. Codzienna pielęgnacja naturalnymi preparatami, pomoże zapobiec zaczerwienieniom, podrażnieniom, suchości, przebarwieniom, pękaniu i innym dolegliwościom, na które jest narażona. W bogatej ofercie organicznych wyrobów kosmetycznych znaleźć można m.in. balsamy i kremy do rąk i paznokci – nawilżające, odżywcze, wygładzające, regenerujące, ochronne, olejki – intensywnie regenerujące, opóźniające procesy starzenia, peelingi – wygładzające, złuszczające, masła – głównie natłuszczające oraz mydła – zapobiegające wysuszaniu.

Pielęgnacja stóp

Podczas codziennej pielęgnacji naszego ciała, bardzo często zapominamy o odpowiedniej trosce o skórę stóp. Jednak zadbane stopy, to powinna być podstawa. Nie występują na nich gruczoły łojowe, natomiast jest tam dużo gruczołów potowych, co sprawia, że przesuszona, spocona skóra stóp bardzo szybko twardnieje i rogowacieje, pojawia się problem odcisków, skóra zaczyna boleśnie pękać, szczególnie w okolicy pięt lub występuje problem grzybicy. Oferta organicznych kosmetyków do pielęgnacji stóp obejmuje bezpieczne i skuteczne kremy – zmiękczające, nawilżające, antybakteryjne, żele – chłodzące, odświeżające, na nadmierną potliwość, peelingi i maski – złuszczające, zmiękczające.

Szeroką gamę kosmetyków organicznych do codziennej pielęgnacji dłoni i stóp, znajdziecie Państwo w ofercie  Okologisk Kosmetikk – økologisk hudpleie, økologiske hudpleieprodukter, naturlig hudpleie nettbutikk

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.