Wybieramy pasek do garnituru

Pasek męski należy do często wybieranych elementów wielu stylizacji, a mimo to nierzadko panowie nie przykładają do niego większej uwagi. Źle dobrany dodatek może i nie jest szczególnie widoczny, ale potrafi zburzyć cały efekt. Czym kierować się podczas poszukiwania paska do garnituru?

 

Skórzany, parciany, pleciony?

Paski męskie można dzisiaj kupić w niemal dowolnym kolorze. Czerwone, zielone, niebieskie, we wzory – tego typu modele to prawdziwy rarytas dla panów ceniących oryginalność. Trzeba jednak wiedzieć, że moda męska kieruje się pewnymi dosyć sztywnymi zasadami, których złamanie będzie równoznaczne z okazaniem złego gustu. Zgodnie z tymi regułami do garnituru należy wybrać czarny skórzany pasek, który nie powinien być zbyt szeroki. Im bardziej prosty, tym lepiej – wszelkie przeszycia, zwłaszcza te widoczne i kontrastowe, to propozycja do stylizacji casualowych. Oprócz tego pasek powinien być dobrany do koloru i faktury butów. Najbardziej eleganckie rozwiązanie do garnituru to czarne skórzane obuwie z gładkiej skóry licowej i taki sam pasek. W przypadku jasnych garniturów letnich mogą też sprawdzić się dodatki w kolorze brązowym.

paski męskie

 

Mniej znaczy więcej

Zasada ta doskonale sprawdzi się podczas kompletowania stroju na wyjątkowe okazje i formalne spotkania. Klamra wbrew pozorom rzuca się w oczy, a źle dobrana będzie wyglądać mało estetycznie. W przypadku garnituru najbezpieczniej jest postawić na prostą klamrę bez nadmiaru ozdób. Jej kolor powinien nawiązywać do innych dodatków biżuteryjnych, a więc spinek do mankietów i krawata oraz bransoletki zegarka. Najczęściej wybierane rozwiązanie to srebro, które doskonale sprawdzi się podczas formalnych spotkań. Stosowanie zasad dress code’u pozwoli stworzyć bezpieczną, a zarazem elegancką stylizację – dzięki temu zyskamy pewność, że nie popełniamy żadnego uchybienia jeśli chodzi o reguły dobrego smaku, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza podczas rozmów biznesowych.

 

Odpowiedni rozmiar

Chociaż mogłoby się to wydawać oczywiste, wielu panów zapomina o sprawdzeniu rozmiaru paska. Nie powinno się go mierzyć na już założony pasek i spodnie, a ponadto należy zwrócić uwagę na jego długość. Dobrze dobrany pasek zapina się na środkową dziurkę (co będzie miało znacznie praktyczne, kiedy jego właściciel schudnie albo przybierze na wadze) i nie zwisa ze spodni. Jeśli robimy zakupy przez Internet, pamiętajmy o wymierzeniu obwodu talii i wyborze odpowiedniego rozmiaru. Sprawdźmy też, czy konkretny model nie będzie za szeroki, w przeciwnym razie nie zmieści się w szlufkach.

 

Artykuł sponsorowany

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.