Wyjazd na Ukrainę – o czym pamiętać

Jeżeli tak to powinieneś pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Jeżeli skorzystasz z biura podróży które organizuje wycieczki na Ukrainę to o większość formalności ono zadba. Jednak mimo wszystko warto wiedzieć kilka podstawowych informacji na temat Ukrainy, które znacznie ułatwią każdemu wyjazd.

Dla obywateli Polski wjazd na Ukrainę jest możliwy tylko i wyłącznie na podstawie ważnego paszportu. Podczas przekraczania granicy otrzymuje się dokument migracyjny, który umożliwia pobyt na Ukrainie do 90 dni. Podczas tego czasu można ubiegać się o odpowiednią wizę pobytową bądź też pobyt czasowy. Przy wjeździe na teren Ukrainy można przewieźć do 15000 USD. W przypadku kwoty do 3000 wystarczy tylko deklaracja ustna, w przypadku większych kwot należy wypełnić odpowiednią deklarację celną. Niestety w niektórych przypadkach celnicy potrafią bardzo dowolnie interpretować przepisy celne i dlatego też czasami dochodzi do wymuszeń. Warto wtenczas żądać okazania odpowiednich papierów i przepisów.

Ubezpieczenie

Decydując się na wycieczki na Ukrainę czy też samodzielny wyjazd warto pamiętać o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Ubezpieczenie zdrowotne tego rodzaju może być dodatkowo wykupione na granicy, a na terenie Ukrainy obowiązuje także zielona karta.

Samochód

Niestety jazda po ukraińskich drogach wymaga bardzo dobrej znajomości lokalnych dróg. Pod tym względem wycieczki na Ukrainę organizowane przez biuro podróży są o wiele lepsze. Niestety na ukraińskich drogach bardzo trudno spotkać dobre oznakowanie czy też drogowskazy. Utrudnia to bardzo orientację w terenie zarówno jeśli chodzi o poruszanie się pomiędzy miastami, ale także w nich. Kolejną kwestią, która ma wpływ na poruszanie się po Ukrainie to stan dróg. Niestety należą one do bardzo kiepskich co powoduje, że nie tylko trzeba jeździć wolniej, ale także można o wiele łatwiej uszkodzić swój samochód.

Wybierając się na wyjazd do tego kraju dobrze jest pamiętać właśnie o tego rodzaju kwestiach. W internecie można znaleźć wiele biur podróży, które oferują tego typu wycieczki. Przykładowym biurem podróży może być np. kresy.com które dość wysoko pokazuje się w wyszukiwarkach na słowa związane z wycieczkami na Ukrainę.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.