Wyspy Kanaryjskie – archipelag marzeń

Wyspy Kanaryjskie to coraz chętniej wybierany kierunek urlopowy. Pogoda w tym rejonie jest wyjątkowo przyjazna przez cały rok. Dodatkową argumentem za tą destynacją jest doskonała komunikacja samolotem z Polski. Wyjazd warto poprzedzić poszukiwaniem informacji na temat naszego miejsca pobytu.

Wyspy poleca między innymi blog ReadyForBoarding.pl (http://www.readyforboarding.pl/wskazowki-praktyczne/wyspy-kanaryjskie-top-10.html), który zawiera ciekawostki, jakich trudno szukać na stronach biur podróży.

Wyspy Kanaryjskie dzieli się na dwie grupy: Wyspy Szczęśliwe, czyli Teneryfa, Gran Canaria, La Palma, El Hierro i Gomera oraz Wyspy Purpurowe – Lanzarote i Fuerteventura, położone bliżej kontynentu afrykańskiego. Każda z nich jest inna i zasługuje na osobna uwagę.

Miłośnikom mocnych wrażeń poleca się cypel Teno, pełen dróg pomiędzy skałami i stromymi urwiskami. Z kolei najpopularniejsza Teneryfa to nie tylko raj dla miłośników sportów wodnych, aquaparków (Loro Park) ale także piękne widoki w Parku Narodowym Teide, w tym wulkanu o tej samej nazwie. Turystom, nastawionym na zwiedzanie, warto polecić sześć piramid schodkowych w wiosce Güímar. Fuerteventura ma najdłuższą linię brzegową i ponad 150 plaż. Na Playa de Sotavento co roku odbywają się zawody Pucharu Świata w windsurfingu. Lanzarote to jedynie 125 km od Maroko. Panuje tu prawdziwie afrykański upał i nieco księżycowy krajobraz za sprawą licznych wulkanów, przez które Lanzarote nazywana jest Wyspą Ognia. Z tej wyspy pochodzą najlepsze gatunki kanaryjskich win. Usytuowana pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą Gran Canaria to góry z pieszymi szlakami, Palmitos Park z delfinami, ale także dzikim ptactwem (jastrzębie i orły. Przez swoją różnorodność nazywana jest kontynentem w miniaturze.

Urokliwa La Gomera to mniejsza wyspa, na której zatrzymał się wyprawiający się do Ameryki Krzysztof Kolumb. Do dziś można podziwiać dom, w którym wówczas zamieszkał.

Wyspa ma wulkaniczne szczyty oraz przepiękne wawrzynowe lasy. O El Hierro mówi się niewiele. Ta najmniejsza wyspa w całości została wpisana na listę UNESCO jako rezerwat biosfery. Stanowi połączenie skalistego wybrzeża z urwistymi klifami. Jej atrakcją jest Puntagrande, czyli najmniejszy hotel na świecie. La Palma to około 60 km na zachód od Teneryfy. Jest niewielka, ale przepiękna. Na wysokości 2500 m n.p.m. na szczycie Roque de los Muchachos wznosi się obserwatorium astronomiczne, choć cała wyspa stanowi jedno z lepszych miejsc w Europie do obserwacji gołym okiem rozgwieżdżonego nieba. Turyści uwielbiają tutejszą plażę Playa Nogales w okolicach miejscowości Puntallana.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.