Zabiegi po lecie

Lato przynosi nam zazwyczaj wiele radości i pozytywnej energii. Jeśli tylko mamy trochę szczęścia, słońce ogrzeje naszą skórę, a ciepły wiatr rozwieje włosy. Choć brzmi to może nieco magicznie, w rzeczywistości stanowi dla naszej urody niemałe wyzwanie. Kondycja naszej skóry po lecie jest znacznie słabsza, niż mogłoby nam się wydawać. Na szczęście pomocą służą w tym przypadku gabinety kosmetyczne i kompleksy SPA oferujące wiele sprawdzonych zabiegów.

Już w czasie trwania lata, a jednocześnie najbardziej intensywnego działania promieni słonecznych, łatwo można zauważyć łuszczenie się naskórka. W przypadku niektórych typów cery skóra po lecie może być też poszarzała, co spowodowane jest pogrubieniem się warstwy rogowej naskórka. Aby ułatwić jej regenerację, należy przede wszystkim skupić się na usunięciu martwego naskórka. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju peelingi, ale także złuszczanie za pomocą kwasów. Złuszczenie naskórka przygotuje skórę na dalsze zabiegi pielęgnacyjne, które zadziałają w takim przypadku dużo lepiej.

Nasza skóra, tak jak my sami, ma duże zapotrzebowanie na wodę, w czasie gdy jest gorąco i słonecznie. Nierzadko jednak zapominamy o tym, by ją odpowiednio nawilżyć. Niedostateczny poziom wody w skórze, jak nic innego, prowadzi do powstawania zmarszczek, wiotczenia skóry oraz ogólnego pogorszenia się jej stanu. Wsród zabiegów nawilżających świetnie sprawdzą się maski algowe, maski kolagenowe oraz zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Słońce może mieć też pozytywne działanie na skórę, dając chwilowy efekt np. uspokojenia zmian atopowych lub trądzikowych. Po upływie lata bardzo często stan się ponownie pogarsza, a wtedy bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybranie nieco bardziej efektywnych zabiegów. Należy do nich m. in. mezoterapia. Niezależnie od tego, czy wybierzemy mezoterapię nanoigłową, mikroigłową czy bezigłową, zasada jej funkcjonowania powinna zapewnić bardzo korzystne efekty zabiegu. W zależności od preparatu używanego przy mezoterapii, może mieć ona inny efekt. Po lecie szczególnie zalecane są preparaty bogate w witaminy, w tym przede wszystkim pochodne witaminy A, które odświeżą wygląd skóry, a przy tym jej nie podrażnią, co mogłoby mieć miejsce, gdyby wykonywać te zabiegi w czasie silnego działania słońca. Swietnie sprawdzi się też mezoterapia przy użyciu regeneracyjnego serum. Dzięki temu zabiegowi skóra bardzo szybko powróci do świetnej kondycji.

Po lecie nasza skóra wymaga więcej uwagi, niż mogłoby nam się wydawać. Aby zatrzymać w niej letnie promienie słoneczne, postarajmy się zadziałać na nią w sposób dogłębny, np. dzięki zabiegowi mezoterapii.

Po lecie warto także ukoić zmysły i poprawić sobie nastrój. Jesienna aura nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Zarówno pielęgnacyjne, jak i relaksacyjne właściwości mają masaże, które można wykonać np. w SPA Radom. Najczęściej w ofertach zabiegowych można znaleźć masaż wyszczuplający i relaksacyjny. Jeden i drugi na pewno rozweseli pochmurne, październikowe dni.

Gabinety, kliniki i SPA często przygotowują jesienne promocje na zabiegi, a także serie i pakiety objęte zniżkami, dlatego dobrze śledzić profile i strony interesujących nas placówek, by wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję.

Sprawdź ofertę Radom SPA http://olender-beauty-spot.pl/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.