Zdrowa pielęgnacja dziecięcej skóry

Skóra dorosłego człowieka stanowi pewnego rodzaju płaszcz ochronny, który zabezpiecza organizm przed urazami, chorobami, alergiami oraz szkodliwym działaniem promieni UV i substancji drażniących. U niemowląt i dzieci, nie jest jeszcze w pełni rozwinięta – jest dużo bardziej sucha, wrażliwa i podatna na podrażnienia, dlatego, należy zwrócić szczególną uwagę na jej pielęgnację.

U dzieci do 3 – go roku życia skóra nie pełni właściwie swoich funkcji, zachowuje się jak gąbka, która chłonie wszystkie składniki na nią nakładane, a wiele ogólnie dostępnych kosmetyków dla najmłodszych zawiera w swoim składzie mnóstwo szkodliwych substancji chemicznych, które mogą wywoływać reakcje alergiczne lub wpływać na układ hormonalny. Na szczęście od kilku lat panuje moda na prowadzenie zdrowego stylu życia, a coraz większa świadomość konsumencka powoduje, że czytamy etykiety i świadomie wybieramy zdrowsze produkty z naturalnych składników, które mają również swój odpowiednik w branży kosmetycznej, a mianowicie kosmetyki organiczne. Niestety polskie prawo posiada pewne luki w kwestii definiowania składników organicznych, które często są wykorzystywane przez producentów. Aby mieć pewność, że płacimy za jakość i naturalne komponenty, musimy nie tylko dokładnie czytać skład, ale także szukać na opakowaniach certyfikatów, gwarantujących, że w kosmetyku nie ma substancji szkodliwych. Wśród firm certyfikujących większość kosmetyków dostępnych na polskim rynku, można wyróżnić: EcoCert, COSMEBIO, Soil Association, BDIH czy NaTrue. Wybierając kosmetyki dla dzieci zawsze i bezwzględnie powinniśmy unikać szkodliwych konserwantów, wypełniaczy, barwników czy perfum. Zgodnie ze standardami firm certyfikujących, produkty organiczne powinny składać się z minimum 95% substancji naturalnych, muszą zawierać wyciągi roślinne z upraw ekologicznych, w których nie stosuje się pestycydów i GMO, minerały, witaminy, środki natłuszczające oraz olejki eteryczne. Mogą zawierać składniki pochodzenia zwierzęcego, ale muszą być uzyskiwane od zwierząt żywych np. miód, mleko czy lanolina.

Skóra małego dziecka jest bardzo ważna, dlatego musimy o nią zadbać w sposób szczególny. Decydując się na kosmetyki organiczne, mamy pewność, że nie zniszczą bariery ochronnej naskórka i zapewnią naturalne pH skóry. Naturalne produkty świetnie sprawdzą się w organicznej pielęgnacji cery maluchów skłonnych do alergii lub cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Pomogą zapobiegać powstawaniu uciążliwych dolegliwości lub złagodzą ich skutki. Pamiętajmy, że pielęgnacja skóry dziecka wymaga wyjątkowej staranności, dlatego czytajmy etykiety i kupujmy kosmetyki w sprawdzonych źródłach.

Zapraszamy do zapoznania się z szeroka gamę produktów naturalnych w sklepie internetowym oferującym wysokiej jakości certyfikowane kosmetyki naturalne i organiczne Okologisk Kosmetikk – økologisk hudpleie, økologiske hudpleieprodukter, naturlig hudpleie nettbutikk. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.